Facebook Google+ Twitter

Sikorski: Jarosław Kaczyński uważał Macierewicza za użytecznego wariata

Radosław Sikorski potwierdził istnienie krytycznego wobec Antoniego Macierewicza raportu Zbigniewa Wassermanna. Szef MSZ twierdzi, że dokument został wzięty pod uwagę we wniosku o dymisję Macierewicza ze stanowiska szefa SKW.

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiRaport Wassermanna miał ostro krytykować działania Antoniego Macierewicza. Z przeprowadzonego audytu wynikało, że Służba Kontrwywiadu Wojskowego pod kierownictwem Macierewicza nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa polskim siłom zbrojnym - informuje Gazeta Wyborcza.

Macierewicz twierdzi, że nie było żadnego raportu. Jego zdaniem dokument był zbiorem pretensji ludzi Wojskowych Służb Informacyjnych. Radosław Sikorski twierdzi jednak, że na podstawie zarzutów z audytu przygotowano w 2007 r. wniosek o odwołanie Macierewicza z funkcji szefa SKW.

Sikorski powiedział również, że raport był znany Jarosławowi Kaczyńskiemu. Dokument wbrew doniesieniom "Gazety Wyborczej" nie był tajny, ale przeznaczony do użytku wewnętrznego. "W tym czasie imperatyw ujawnienia układu, którego jądrem miało być WSI, był najwyższym priorytetem. Jarosław Kaczyński uważał Macierewicza za użytecznego wariata. To premier swoimi decyzjami uczynił go wyłącznie odpowiedzialnym za nadzór i likwidację WSI oraz stworzenie SKW. W tej sprawie wymagał absolutnego posłuszeństwa" - powiedział minister Radosław Sikorski.

Sikorski przypomina, że był inwigilowany przez WSI. Ujawnił nawet swoją teczkę. Był jednak krytykiem metod Macierewicza. Gdy dowiedział się, że premier Kaczyński chce powierzyć likwidację służb Macierewiczowi uznał to za żart. Szef MSZ ubolewa, że po dymisji Marcinkiewicza ów żart stał się faktem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Każde rozliczenie PRL- u trafia na zaciekły odpór. Lustracja - Olszewskiego , WSI -Kaczyńskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie dziwi obrona patologi służb specjalnych , gdy od ich istnienia uzależnione jest trwanie grup uzależnionych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to mamy newsa! Kaczyński w swojej pysze i próżności zapomniał, że o nas samych świadczy nie tylko to, jacy jesteśmy, ale także to, jakimi ludźmi się otaczamy i jakich ludzi dopuszczamy blisko do siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.liiil.pl/1391015386,Azrael-WSI-caly-czas-grozne.htm

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieogarniony cynizm Kaczyńskiego pozwolił wpuścić "pożytecznego wariata" w najbardziej newralgiczne agendy państwowe i wyrządzić szkody, na jakie nie pozwoliłby sobie żaden wywiad, żadnego państwa.
Macierewicz to "dwa w jednym" - personifikacja małpy z brzytwą wpuszczonej do łazienki, gdzie odkręciła kran z gorącą wodą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Macierewicz wykonał lepszą pracę dla Mossadu, CIA, BND, GRU, KGB, MI 6 niż Sztyrlitz, J-23, James Bond i Mata Hari razem wzięci i w pęczek powiązani.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nadal tak myśli . Pan Macierewicz to niezrównoważony emocjonalnie człowiek .Kaczyński się nim wysługuje aby samemu uniknąć kompromitacji .
Naczelny genderowiec IV RP [ kapitał ludzki] potem zapomina o co chodzi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz drugiego czerwony yntelygencie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.