Facebook Google+ Twitter

Sikorski: Jeśli moje sugestie w sprawie Syrii pomogły to mamy satysfakcję

"Jeśli moje sugestie pomogły komuś zmienić zdanie czy wywołać refleksję, to mamy drobną satysfakcję" - powiedział Radosław Sikorski, odnosząc się do komentarzy "The Welt" Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych.

 / Fot. PAPMinister Sikorski z dystansem odniósł się do informacji "The Welt" i "New York Times", jakoby jego sugestia miała zaważyć na decyzji Rosji w sprawie Syrii. Przyznał, że rozmawiał na ten temat z amerykańskim sekretarzem stanu Johnem Kerrym. I dodał:
"Znajmy miarę rzeczy. To, że strona rosyjska zastanowiła się uprzednio nad tą propozycją, mogło mieć jakiś wpływ, ale nie przesadzajmy".

"De Welt" napisało we wtorek, że rola Sikorskiego w działaniach dyplomatycznych, które ostatecznie zwieńczył apel rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa do reżimu w Damaszku, był istotna. Pod koniec sierpnia, Sikorski rozmawiał telefonicznie z Kerrym i zaprezentował mu plan, w którym udział miałaby też Rosja. Syrii postanowiono ultimatum, by w ciągu 30 dni oddała broń chemiczną pod międzynarodową kontrolę. Następnie, wspólnie z Elmarem Brokiem, szefem komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego, przedstawił Kerry'emu swój plan osobiście.

"Jeśli moje sugestie pomogły komuś zmienić zdanie, czy wywołać refleksję, to mamy drobną satysfakcję" - skomentował doniesienia "The Welt". Jak podaje
rp.pl także Marszałek Sejmu Ewa Kopacz, zapewniła, że doniesienia światowych mediów są prawdziwe, bo minister Sikorski "jest osobą bardzo skromną. Jeśli nie miałby tam swojego udziału, nigdy by tego publicznie nie powiedział".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pamiętam przerzucanie odpowiedzialności za broń chemiczną w Syrii na Rosję. Jeśli istniały inne działania które zawiesiły ryzyko rozszerzenia się konfliktu to jestem pod wrażeniem.
Nie chcę rozwijać tematu, gdzie konflikt w końcu zostaje przedstawiany w dużej złożoności. Lecz nigdzie głośno nie pada nazwa Izrael.
Wstrzymanie się z mocnymi reakcjami stawia w zupełnie innym świetle to państwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.