Facebook Google+ Twitter

Sikorski - Kaczyński - ciąg dalszy dyskusji wokół rozmowy o tarczy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-20 21:48

Rzecznik MSZ zaprzeczył, jakoby minister Radosław Sikorski nie chciał kontynuować negocjacji w sprawie tarczy antyrakietowej z administracją George'a W. Busha, a umowę w tej sprawie zamierzał podpisać z Demokratami. W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Piotr Paszkowski podkreślał, że są to nieuzasadnione spekulacje.

W reakcji na domniemane stenogramy z rozmowy prezydenta z szefem polskiej dyplomacji, prasa podała, że Lech Kaczyński obawia się, iż Sikorski zawarł tajny pakt z Demokratami. Minister miałby sfinalizować umowę o budowie tarczy po odejściu od władzy na początku przyszłego roku administracji Busha.

"Minister Sikorski nie ma żadnych powodów osobistych czy związków politycznych, aby z obecną administracją nie doprowadzić negocjacji do zakończenia"- podkreślił w rozmowie z IAR rzecznik MSZ.
Piotr Paszkowski odniósł się do doniesień o znajomości ministra spraw zagranicznych ze związanym z amerykańskimi Demokratami Ronem Asmusem. O eksperta w sprawach relacji transatlantyckich miał Sikorskiego podczas lipcowego spotkania pytać Lech Kaczyński. Domniemane stenogramy ze spotkania prezydent - szef dyplomacji opublikował "Dziennik".

Rzecznik MSZ przypomniał, że Ron Asmus osobiście zaprzeczył, jakoby miał wpływać na Sikorskiego w sprawie tarczy antyrakietowej. Amerykański ekspert i polityk Demokratów wystosował w tej sprawie oświadczenie do polskiej prasy.

Ron Asmus w oświadczeniu przyznał, że przyjaźni się z Sikorskim, który w rozmowie z prezydentem również mówił, iż zna się z ekspertem Demokratów. "Nigdy nie było między nami żadnej umowy w sprawie tego, co Polska powinna robić lub czego nie robić teraz lub w przyszłości" - zapewnił Asmus w oświadczeniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.