Facebook Google+ Twitter

Sikorski leci do Gruzji, spotka się z prezydentem Saakaszwilim

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski uda się dziś z dwudniową wizytą do Gruzji, gdzie spotka się m.in. z prezydentem Micheilem Saakaszwilim.

 / Fot. MSZ, http://www.flickr.com/photos/polandmfa/3572231693/Zgodnie z doniesieniami rosyjskiej agencji informacyjnej RIA Novosti, rzecznik prasowy gruzińskiego MSZ zapowiedział, że z oficjalną wizytą przybędzie dziś do Tbilisi minister spraw zagranicznych RP Radosław Sikorski.

Najprawdopodobniej jeszcze dziś wieczorem minister Sikorski spotka się z prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim oraz premierem gruzińskiego rządu, Nokolozem Gilaurinim. Jutro natomiast, Radosław Sikorski odbędzie robocze spotkanie ze swoim gruzińskim odpowiednikiem, ministrem Girgolem Waszadze.

Rzecznik gruzińskiego MSN nie powiedział, jaki będzie temat wizyty polskiego ministra w Gruzji. Nie jest jednak wykluczone, że główną kwestią jego rozmów z gruzińskimi władzami, będzie kwestia stosunków Gruzja-Rosja. Być może poruszony też zostanie temat członkostwa Gruzji w NATO.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Prezes Kaczyński będzie zły.....spodziewajmy się złośliwego komentarza z jego strony

Komentarz został ukrytyrozwiń

Choć wydaje się to być niemożliwe, szczególnie dziś, to jednak w 1990 roku nikomu do głowy by nie przyszło, że za 7 lat Polska będzie członkiem NATO. Dla Polski niezwykle ważne jest, by Gruzja jak najszybciej została przyjęta do NATO, tym bardziej, że Ukraina już się zdecydowała i nie będzie w pakcie uczestniczyć - na nasze nieszczęście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Członkostwo Gruzji w NATO :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.