Facebook Google+ Twitter

Sikorski nadal chce dopaść Hekmatiara

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-11 22:04

Radosław Sikorski apeluje o "niewykorzystywanie instrumentalne" jego wypowiedzi dotyczącej Hekmatiara i ludzi z afgańskiego ugrupowania Hezb-e-Islami.

Szef polskiej dyplomacji przypomniał, że Hekmatiar jest numerem 45 tym na światowej liście terrorystów i powiedzenie, że takich ludzi "trzeba dopaść", uznał za całkowicie uprawnione. Sikorski wezwał do - jak się wyraził - "niezbijania tanich punktów politycznych" na tej wypowiedzi. "Terrorysta Hekmatiar się z niej nie ucieszył, ale naszym zadaniem nie jest sprawianie przyjemności terroryście Hekmatiarowi i jego ludziom", wyjaśnił szef polskiej dyplomacji.

W ubiegłym tygodniu Sikorski odsłonił w Afganistanie tablicę poświęconą Andy'emu Skrzypkowiakowi operatorowi kamery zamordowanemu w tym kraju w 1987 roku. Minister obwinia o tę śmierć Hekmatiara i jego zwolenników. Wkrótce Sikorskiemu zarzucono prowokowanie odwetu i narażanie na niebezpieczeństwo polskich żołnierzy w Afganistanie. Ugrupowanie Hejmatiara w związku z wypowiedzią zapowiedziało bowiem nasilenie ataków na polskich żołnierzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.