Facebook Google+ Twitter

Sikorski: Nagranie z egzekucji Polaka wydaje się autentyczne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-09 10:37

Minister spraw zagranicznych powiedział, że nagranie z egzekucji Polaka w Pakistanie potwierdza najgorsze obawy. Dodał, że nagranie "wydaje się autentyczne".

Minister nie potwierdził natomiast informacji o odnalezieniu ciała Polaka. Radosław Sikorski podkreślił, że polski rząd użył wszelkich środków, aby doprowadzić do pomyślnego załatwienia sprawy przez władze Pakistanu. W pewnym momencie uwolnienie Polaka było już bliskie. Sikorski przyznał, że nie wie, dlaczego do tego nie doszło.

Minister oświadczył, że rząd jest w stanie udowodnić, iż zrobił wszystko, co było możliwe dla uratowania porwanego. Dodał, że jest za ujawnieniem wszelkich materiałów na ten temat. Radosław Sikorski jest w bieżącym kontakcie z ministrem sprawiedliwości, aby - jak powiedział - wysłać listy gończe za zabójcami polskiego inżyniera.

Szef palestyńskiej dyplomacji Riad al-Malki, który razem z ministrem Sikorskim spotkał się z dziennikarzami, wyraził żal z powodu śmierci porwanego i złożył kondolencje jego rodzinie. Al-Malki powiedział, że zbrodni dokonali terroryści gardzący ludzkim życiem. Palestyński polityk potępił tego rodzaju akty przemocy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.