Facebook Google+ Twitter

Sikorski: Nie ma haków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-25 11:13

Radosław Sikorski uważa, że nie może być na niego żadnych kompromitujących materiałów. W czasie wizyty w Kijowie, szef polskiej dyplomacji odniósł się do treści ujawnionego wczoraj listu prezydenta do premiera. Nie wiadomo jednak, co miałoby obciążać Sikorskiego.

Radosław Sikorski przypomniał, że to on domagał się upublicznienia treści listu. -Po raz kolejny powiedziałem braciom Kaczyńskim "sprawdzam" i po raz kolejny okazało się, że w kartach nic nie mają. Mam nadzieję, że Polacy ocenią ten styl
prowadzenia polityki - powiedział Sikorski.

Szef polskiej dyplomacji gości w Kijowie na uroczystościach z okazji zaprzysiężenia nowego prezydenta Ukrainy. Polityk został zaproszony na uroczystość przez prezydenta Kaczyńskiego.
Sikorski twierdzi jednak, że to strona ukraińska zaprosiła go do wizyty w Kijowie. -Byłem zaproszony oddzielnie, jako minister spraw zagranicznych. O ile wiem, taki zaszczyt spotkał niewielu moich kolegów ministrów. Naturalnie, przyjąłem zaproszenie Pana Prezydenta do samolotu rządowego - powiedział szef polskiej dyplomacji.

W czasie lotu z Warszawy Lech Kaczyński siedział w salonce, a Radosław Sikorski w innej części samolotu. Kancelaria Prezydenta twierdzi, że Sikorski dostał zaproszenie do podróżowania razem z prezydentem. Sam Sikorski twierdzi, że takiego zaproszenia nie dostał.
Rządowym samolotem do Kijowa poleciał także były premier Leszek Miller. Nieoficjalnie wiadomo, że dostał specjalne zaproszenie na uroczystość od samego Wiktora Janukowycza.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.