Facebook Google+ Twitter

"Sikorski nie wiadomo w jakiej sprawie dogadał się z Łukaszenką"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-26 10:35

Niezależni białoruscy dziennikarze krytycznie odnieśli się do wczorajszego spotkania szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego z prezydentem Aleksandrem Łukaszenką. Obaj politycy uzgodnili wczoraj w Kijowie, że sprawą trudnej sytuacji wokół nieuznawanego Związku Polaków na Białorusi zajmie się polsko-białoruska grupa ekspertów.

Portal Karta - 97 dziwi się, że polski minister nie poruszył kwestii łamania praw człowieka na Białorusi. W informacji zatytułowanej „Sikorski nie wiadomo w jakiej sprawie dogadał się z Łukaszenką" - niezależny portal krytykuje polskiego polityka. Karta - 97 zwraca uwagę, że Radosław Sikorski zajął się jedynie wąską kwestią polskiej mniejszości, nie wspominając o totalnym naruszaniu praw człowieka.

Portal twierdzi również, że spotkanie Sikorskiego z Łukaszenką wykorzystała białoruska propaganda, aby wmówić Białorusinom, że „między Polską a władzami w Mińsku nie ma i nigdy nie było żadnych konfliktów". Innego zdania jest wielu działaczy białoruskiej opozycji.

Natomiast Aleś Michalewicz z niezależnych związków zawodowych powiedział Polskiemu Radiu, że każdy, nawet najdrobniejszy krok, który zmierza do poprawy sytuacji białoruskich obywateli jest krokiem w dobrą stronę. Zdaniem Michalewicza, czas pokaże, jakie będą efekty spotkania Radosława Sikorskiego z Aleksandrem Łukaszenką, ale dobrze się stało, że ten pierwszy krok został już zrobiony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.