Facebook Google+ Twitter

Sikorski: nie wiem dlaczego prezydent leci do Gruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-11 22:47

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział, że dowiedział się z mediów o wyjeździe Lecha Kaczyńskiego do Gruzji. Gość programu "Polska i Świat" w Programie Pierwszym Polskiego Radia dodał, że nie zna uzasadnienia dla tej wizyty. Sikorski przyznał, że Gruzja potrzebuje pomocy mediacyjnej i humanitarnej, ale należy unikać gestów, za którymi nie idą konkretne działania.

Kancelaria Prezydenta poinformowałą, że trwają przygotowania do podróży prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Tbilisi. Prezydentowi mają towarzyszyć głowy Państw Bałtyckich - Litwy, Łotwy, Estonii oraz prezydent Ukrainy.
Sikorski powiedział, że tego typu ruchy muszą być bardzo dobrze przemyślane . Dodał, że istnieje obawa o bezpieczeństwo prezydentów.

Szef MSZ powiedział, że rozmawiał o sytuacji w Gruzji z amerykańską sekretarz stanu Condoleezzą Rice. Dodał, że stanowisko USA wobec rozwiązania konfliktu w Gruzji jest identyczne z europejskim, czyli obie strony konfliktu powinny powrócić na pozycje sprzed rozpoczęcia konfliktu. Sikorski podkreślił, że trwają intensywne rozmowy mające przekonać Rosję do tego rozwiązania. Szef MSZ podkreślił, że Rosja popełniłaby błąd ignorując stanowisko całego Zachodu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

a niech leci..jest szansa ze nie wroci...bedzie spokoj jak nie wroci, wrazie czego jest jeszcze bliznaik zastepczy to sie podmianke machnie nikt nie zauwazy..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.