Facebook Google+ Twitter

Sikorski nie wystartował - międzynarodowa porażka Polski

Radosław Sikorski nie został szefem NATO. Polski rząd nawet nie zgłosił jego kandydatury! Czy my, Polacy, programowo nie popieramy swoich?

Sonda

Czy rząd RP dobrze prowadzi politykę zagraniczną?

Radosław Sikorski - niedoszły kandydat na szefa NATO / Fot. http://msz.gov.pl/Radosław Sikorski nie został szefem NATO. Koniec - kropka. Tak właściwie można podsumować ostatnie miesiące starań polskiego rządu o nominację Polaka na stanowisko jednej z kluczowych organizacji międzynarodowych - Sojuszu Północnoatlantyckiego. Czy tak być musiało? Wszak mówiło się o koalicji zbudowanej wokół Sikorskiego, pojawiło się niespodziewane poparcie MSZ Czech, Turcy stanowczo sprzeciwili się kandaturze Andersa Fogha Rasmussena. I...

Przez najbliższych kilka dni będzie trwało wzajemne obrzucanie się błotem: PiS zarzuci Platformie, że nie stara się o należytą reprezentację Polski. PO powie, że Kaczyński (wszystko jedno który) nie lubi Sikorskiego. Tymczasem, według oficjalnego komunikatu - rząd Tuska nie zgłosił kandydatury Sikorskiego.

Kogo popiera Donald Tusk?

Przeciwniczka  popierania "swoich": Julia Pitera w towarzystwie D.Tuska i R.Sikorskiego / Fot. http://www.platforma.org/W zasadzie polityka rządu sprowadza się do "niepopierania swoich". Lansowana przez Julię Piterę transparentność polskiej polityki oraz potrzeba rozdziału spraw publicznych i prywatnych przybiera coraz bardziej karykaturalne formy. Po wyeliminowaniu Tomasza Misiaka, którego firma "przykleiła" się restrukturyzacji Stoczni Gdynia, przyszedł czas na posła Łukasze Gibałę, którego ojciec złożył najlepszą ofertę przy prywatyzacji dwóch Polmosów - w Józefowie i Bielsku-Białej. Artykuł na ten temat nosi wiele mówiący tytuł "PO stopuje biznes ojca". Na tym tle "oberwało się" też posłowi PO, Januszowi Palikotowi (też przedsiębiorcy spirytusowemu) oraz kilku innym.

Niektórzy zarzucili rządowi, że posuwa się zbyt daleko w dążeniu do "naprawiania" relacji lobbing - polityka. Paweł Piskorski ogłosił nawet list otwarty do parlamentarzystów w sprawie zakresu rozdziału biznesu i polityki. Piskorski stwierdził tam, że "proponowane przez PO działania doprowadzą do scenariuszy, że albo rządzić nami będzie kasta polityków bez alternatywy zawodowej, za wszelka cenę chcących utrzymać się przy władzy". A złośliwi obserwatorzy pytali, czy nie zakazać nauczycielom lobbowania w Sejmie za interesami... nauczycieli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

potrafią TYLKO PO PALCU WŁAZIĆ PRAŁATOM,BISKUPOM DO MIEJSCA GDZIE PLECY KOŃCZĄ SZLACHETNA NAZWĘ..opluwać SIĘ PUBLICZNIE i pokazywać figę wyborco.Ale jaki naród taki i rząd.Nie daleko pada jabłko od jabłonki!Gdybym nie tych 78 lat to jak jaskółka poleciałbym za morze..Nam Polakom to i święconka nie pomorze i te judaszowskie święty święty Boże

Komentarz został ukrytyrozwiń

Racja Piotr godności i honoru zabrakło

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odpowiadam tomfishowi - przegrać można z honorem. Tutaj tego zabrakło. Zagłosuj w sondzie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie od nas zależą takie wybory, my możemy sobie tylko pokrytykować,bo takie mamy prawo. Sądzę, że wśród Polaków nie ma osoby , która cieszyłaby się poparciem wszystkich członków- przedstawicieli NATO.
T o , że Sikorski nie został szefem NATO , zresztą szkoda, że tak się stało, nie jest międzynarodową porażką Polski. Należy na to patrzeć przez pryzmat stosunków Zachód- Wschód lub jak kto woli Wschód - Zachód.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.04.2009 14:01

Chciałbym się dowiedzieć ,kto ewentualnie, zamiast Sikorskiego mógłby, w boju ( teraz już teoretycznym ) mieć szanse, których nie miał Sikorski.
Łatwo krytykować kandydaturę, trudniej zgłosić rzeczową, własną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na co?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.04.2009 23:30

To może ktoś zaproponuje osobę godną aby boski, nieomylny LK ją namaścił ?
Kto zdaniem głosujących''zdecydowanie nie '' powinien być polskim kandydatem ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, masz rację pisząc, że na wyniki sondy mogą wpływać: skłonność respondentów do niezbyt poważnego traktowania pytań czy inne motywy. I na to większego wpływu się nie ma.
Na konstrukcję sondy, kolejność wytypowanych odpowiedzi - owszem.

Pozostaje więc albo zmienić te drugie, albo z sond... zrezygnować, bo ich minusem jest także to, że... rozpraszają. Skupiają uwagę Czytelnika (w tym przypadku moją) na sobie, niestety.
Przekonałam się o tym przy lżejszym temacie: link
I jakkolwiek sonda o dobranockach większej szkodliwości w kształtowaniu opinii publicznej chyba nie wyrządza (a o to mi tutaj przede wszystkim idzie, z tego powodu dyskusję podjęłam), to odwraca uwagę od bohatera artykułu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, w każdym razie nikt mi nie powie, że społecznie reprezentatywne są wyniki sond:
link
link
(choć w jednej z nich uczestniczyło chyba co najmniej 50 osób)

Obie sondy dotyczą najlepszych menedżerów gospodarki czasu kryzysu. Mam wprawdzie wiele sympatii dla Waldemara Pawlaka, ale nie sądzę, żeby był ulubieńcem opinni publicznej. Choć może się mylę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z e r o w a r e p r e z e n t a t y w n o ś ć - to chyba z góry trzeba przewidzieć przy otwartych sondażach www. Na wyniki tej sondy mogą wpływać np. elementy jej konstrukcji (masz rację Jolu), kolejność wytypowanych ospowiedzi, skłonność respondentów do niezbyt poważnego traktowania pytań czy inne motywy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.