Facebook Google+ Twitter

Sikorski o Białorusi: Trzeba będzie wypracować nową strategię współpracy

Szef polskiej dyplomacji zapowiedział, że jeśli standardy demokratyczne będą podwyższane, to Białoruś będzie mogła korzystać z dobrodziejstw współpracy z Europą, "a jeśli nie, to nie". Sikorski podkreślił, że testowano różne warianty współpracy z rządem Łukaszenki, ale nie dały one oczekiwanych efektów. "Trzeba będzie wypracować nową strategię".

 / Fot. PAP/EPA"Polityka rządu PO-PSL wobec Białorusi była polityką warunkowości: jeśli Białoruś będzie podwyższać standardy demokratyczne, to będzie mogła korzystać z dobrodziejstw współpracy z Europą, a jeśli nie, to nie" powiedział w Radosław Sikorski w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Sikorski przypomniał, że wraz z ministrem spraw zagranicznych Niemiec nawoływał władze Białorusi do uczciwych wyborów. "Władze białoruskie zdecydowały, żeby z tej oferty nie skorzystać i z tego powodu jest nam dziś smutno".

Sikorski: Łukaszenka nie wygrał wyborów na Białorusi

Wg ministra, Aleksandr Łukaszenka przegrał wybory. Jak wynika z wiarygodnych źródeł "nie uzyskał 50 proc., tzn., że nie wygrał w pierwszej turze". Dla ministra Sikorskiego jest to widomy znak, że społeczeństwo białoruskie chce zmian.

Łukaszenka i wybory, czyli demokracja po białorusku

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

bula
  • bula
  • 26.12.2010 20:05

Sikorski,nie wierzę Ci ,jesteś jak chorągiewka na wietrze.Słyszałam ,ze nie masz mgr przy nazwisku.Wg Faktu-zdradzałeś już na studiach swoich kolegów- taki Radek- Zdradek aby dostać się do elity studenckiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kamil Ozga
  • Kamil Ozga
  • 26.12.2010 19:54

Sikorski ty niepouczj Pana Ukaszenki bo bo Bjałorusini bardzo chwalą ludzie mają prace i godne rzycie zobaczmyjak Ukaszenko Walczył o gaz z Ruskimi żeby tak Pawlak walczyłale rządzący Polscy to pływaki.A najlepiej Sikorski Połucz Putina by niezamykał ludzi mądżejszych od siebie chcjał bym to usłyszeć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kocot Heniek
  • Kocot Heniek
  • 26.12.2010 19:35

Sikorski ty chwiejny PALMUSIE od...ol się od Pana Ukaszenki w Polsce jest potrzebny taki Łukaszenka ktury by własnego kraju nieoddał opcym wyjadaczom i by niepozwolił tak ZNISZCZYĆ Sikorski weś się lipiej za opate i odśnierzaj ulice to będzie z ciebie bynajmniej pożytek obłudniku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
obserwator OBWE
  • obserwator OBWE
  • 26.12.2010 18:29

RĘCE POLSKI PRECZ OD BIAŁORUSI !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
edek
  • edek
  • 26.12.2010 17:37

znowu wielkomocarstwowość może stworzymy /reaktywujemy/ Ligę Kolonialną?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Antek. W
  • Antek. W
  • 26.12.2010 17:02

Odwalcie się od Białorusi i innych państw.
Polscy politruchy udają najmądrzejszych pod słońcem ale ich zamiarem tylko jest PONIŻENIE NARODÓW coś na wzór POLSKI.
Nie do zniesienia w ich oczekiwaniach jest bezpłatna służba zdrowia, szkolnictwo i warunku socjalne.
W Polsce zaś głód, smród, ubóstwo i żebranie. Kler z rządem GÓRĄ a głupi po przez poniżenie naród w rynsztokach.
Dążenie polskich wyzyskiwaczy jest doprowadzenie innych narodów do poziomu POLAKÓW...
Módl się i haruj a garb ci sam urośnie ???
NARODZIE POLAN POWSTAŃ Z KOLAN !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kristoforo Nekonata
  • Kristoforo Nekonata
  • 26.12.2010 16:52

Sikorski...
Pozostaw w spokoju WOLNE kraje a sam zabierz się dwulicowcu do roboty.
Rząd polski niech zadba bardziej o ludzi, którzy żyją w skrajnym ubóstwie z racji wykorzystywania przez grupę cwaniaków. Są tez doprowadzić do tego samego inne kraje.
Jakim prawem jesteśmy AGRESOREM w innych NIEPODLEGŁYCH krajach. Tą pseudo DEMOKRACJĘ wsadźcie sobie w trzecie OKO.
Śni WAM się II RP czyli SANACJA ???

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
  • Stefan Kap
  • 26.12.2010 15:30

Bo Sikorski chce, żeby Łukaszenko zwiększał prywatyzację a w jej następstwie bezrobocie, bezdomność, głód i wszystkie inne plagi tzw Wolnego Świata. A Łukaszenka kierując się interesem większości swego narodu pewnie tego nie zrobi, dzięki czemu znów wygra następne wybory i to z frekwencją, o której w Polsce Sikorski może tylko pomarzyć, chyba że pojawi się w niej ktoś taki jak Łukaszenka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak z Bialorusi
  • Polak z Bialorusi
  • 26.12.2010 14:15

To Europa rozwiazala rece Lukaszenko, kiedy poszla z nim na umowe. Przeciez to nie jest pierwszy raz. Lukaszenko wie, ze jak zechce - znowu mozna bedze dogadac sie z europa.
Z 2005 roku Lukaszenko gnebi Zwiazek Polakow na Bialorusi. Ale w ostatnim czasie (przez caly 2010 rok) Polska zmniejsza podtrzymke ZPB, jednoczesnie nawianzywajec kontakty z panstwowym pseudo-zwiazkiem. Przed wyborami w Minsku polskie konsule bardzo aktywne nawiazywali z nimi kontakty, a prawdziwy zwiazek nawet nie powinszowali ze Swietami!!! Teraz oni licza, ze ich oszukali, ale przeciez to oni chcieli byc oszukani, kiedy zapomnieli o wczesnieszych zlodziejstwach Lukaszenko.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Edek W.
  • Edek W.
  • 26.12.2010 14:11