Facebook Google+ Twitter

Sikorski o odzyskaniu ciała Polaka zabitego w Pakistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-12 14:03

Misja prowadząca do odzyskania ciała polskiego inżyniera, zabitego w Pakistanie, jeszcze się nie zakończyła. Poinformował o tym minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

4 dni temu wrócił do kraju odpowiedzialny za tę sprawę wiceminister Jacek Najder. Minister Sikorski zaznaczył, że to nie koniec starań o zwrócenie rodzinie ciała naszego rodaka. Dodał, że terroryści, którzy zamordowali Polaka, chcą uzyskać korzyści polityczne w zamian za jego ciało.

Talibowie z północno- zachodniego Pakistanu nadal odmawiają przekazania ciała miejscowym władzom. Pakistański dziennik "The News" informuje, że wciąż domagają się uwolnienia z więzień kilku swoich towarzyszy.

Jak pisze "The News", to pierwszy przypadek w historii, gdy talibowie próbują 'handlować" ciałem osoby, którą zamordowali. Polski inżynier Piotr S., pracownik Geofizyki Kraków został zamordowany 8 lutego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.03.2009 17:00

errata:
A "polski rząd" jawnie wspiera jedną ze stron lokalnego konfliktu narażając wszystkich przebywających tam Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.03.2009 16:58

Skoro to pierwszy taki przypadek to może jednak porywacze nie zabili polaka a że nie mogą się do tego oficjalnie przyznać (bo przestali by być szanowani) to trzymają go gdzieś w ukryciu z nadzieją że coś jeszcze wynegocjują. Co jest tym bardziej prawdopodobne gdyż film przez nich przesłany tak na prawdę nie może być potraktowany jako udokumentowanie śmierci gdyż nie widać kto został zabity i czy aby na pewno ktokolwiek....

Co wcale nie zmienia faktu że należy ich złapać i rozstrzelać za samo porwanie,
co również nie wyklucza faktu że armia III RP jest tam traktowana (zupełnie słusznie zresztą) jak wermacht w latach 39-45 w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.