Facebook Google+ Twitter

Sikorski o słowach Rydzyka: Przekroczył granice. Polska zareaguje

"Kościół ma zasługi dla Polski ale Ojciec Dyrektor przekracza granice. Zakony podlegają bezpośrednio Rzymowi. Państwo polskie zareaguje" - napisał na Twitterze minister Radosław Sikorski, odnosząc się do wypowiedzi o. Rydzyka w Brukseli.

 / Fot. PolskapresseTadeusza Rydzyka w PE nazwał Polskę krajem totalitarnym i niecywilizowanym. W reakcji na te słowa, minister Sikorski napisał na Twitterze: "Kościół ma zasługi dla Polski ale Ojciec Dyrektor przekracza granice. Zakony podlegają bezpośrednio Rzymowi. Państwo polskie zareaguje".

Rydzyk skarży się europosłom: Jesteśmy dyskryminowani. To totalitaryzm


Jak przypomina TVN24, już wcześniej haniebnymi i obraźliwymi nazwali słowa T. Rydzyka europosłowie PO i PSL, w imieniu których pismo do szefa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów - Jana Zahradila wystosował Jacek Saryusz-Wolski (do tej frakcji należą europosłowie PiS, którzy zaprosili o. Rydzyka do Brukseli). "Stwierdzenia, iż Polską nie rządzą Polacy, określenie naszego kraju niecywilizowanym oraz totalitarnym, uważamy za słowa niezgodne z prawdą, obraźliwe, wręcz haniebne" - napisał Saryusz-Wolski.

We wtorek od wizyty ojca Rydzyka w PE odciął się brytyjski konserwatysta, wiceszef frakcji EKR, do której należą europosłowie PiS i PJN, Timothy Kirkhope, który napisał, że "PE nie jest miejscem do promowania interesów "ludzi o poglądach antysemickich i homofobicznych, jakie głosi ojciec Rydzyk".

Rydzyka zaprosił do Brukseli europoseł PiS Marek Gróbarczyk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (61):

Sortuj komentarze:

Irena
 • Irena
 • 25.07.2011 07:23

"Bomba Cyka u Rydzyka"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Konstatis Sebastianopulos
 • Konstatis Sebastianopulos
 • 04.07.2011 13:03

U nas w Grecji mamy dużo słońca.Na długo przed przyjęciem chrześcijaństwa antyczna Grecja była wzorem dla Europy.Obecnie po wejściu do struktur europejskich grecy konsumowali dotacje na potęgę,radość trwała krótko.Kościół greko-katolicki podobnie jak w Polsce rzymsko-katolicki wywiera wpływ na obywateli i struktury państwowe.Wy Polacy możecie się uczyć na naszych błędach.Mieszanie się Kleru w politykę jest niebezpieczne.Wasz radykał Tadeusz Rydzyk udaje Zeusa i po części mu to się udaje.W Brukseli twardziel,po powrocie do Polski już przepraszał.Notę dyplomatyczną na o.Rydzyka przekazała w Watykanie osobiście pani Hania Suchocka,lecz Watykan uznał,że nic się nie stało.Panią Hanię Suchocką odesłano do kąta jak niegrzeczną dziewczynkę.Ta sama pani Hania Suchocka oraz posłowie polscy podpisali w 1993 roku Konkordat.Był to przy okazji niezwykły prezent dla jego świątobliwości głowy państwa watykańskiego.Rentgen finansowy Watykanu okazał się bezlitosny.Polska w 966 roku przyjeła chrzest za pośrednictwem Czech.Prezydent Havel oraz parlamentarzyści postanowili zaczekać i nie podpisali Konkordatu.Czy narazili się Watykanowi,na pewno myśleli przyszłościowo.Produkowali samochody Skoda znane w Europie i nadal je produkują.A my już własnych samochodów nie potrafimy produkować.Grecy,Polacy z zazdrością patrzą na Skandynawię oraz te państwa,które normalnie funkcjonują w oparciu o wartości humanistyczne.Co mogła pomyśleć Europa po występach Tadzia Rydzyka w Brukseli, z jakiego przybywa kraju,kogo reprezentował,czy upomniał się o stocznie polskie,które zainspirowały przemiany w Polsce i w Europie a teraz są już nie potrzebne dla elit,sam zresztą na akcji ratowania Stoczni Gdańskiej dorobił się i nie rozliczył się z cegiełek.Jak wynika z taśm audycji Radia z Torunia ten sam Tadeusz Rydzyk kilka lat wcześniej agitował i był przeciwnikiem Brukseli i wejścia do Europy.Lecz mamona sprawiła,że był w samej Brukseli.Nie źle potrafi wiercić w mózgach słuchaczy swojego radia i mieć wpływ na otoczenie,skoro politycy,biskupi,urzędnicy watykańscy są bardzo grzeczni dla Tadzia.Ale po zdjęciu zasłon i realnej ocenie jest on składową systemu kultywującego fanatyzm religijny,poczucie winy,stagnację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo,to prawda, że Sikorski zaczął mówic głośniej o sprawie Polaków na Litwie. Ale zrobił to w określonym czasie. Nie zwalnia to z osadzenia jego i wcześniejszych zasłużonych ministrów i premierów z unikania tematu i "sprzedawania litewskich Polaków". Ciekawie tez wygląda czujność dziennikarska tzw. wolnych i niezależnych mediów w tej sprawie. A mam na myśli medialne tuzy Najjaśniejszej, które pochłonięte są często budowaniem rzeczywistości, tak, że czasu nie starcza na rzetelną informację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten "toruński Rasputin" szkodzi Państwu Polskiemu,a przede wszystkim Kościołowi. I to się "pisowcom" "podoba

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Robert Grzeszczyk
 • @Robert Grzeszczyk
 • 24.06.2011 08:29

"Nie dziwota w kraju, gdzie celem strategicznym nie jest Państwo, lecz Sikorski, Rydzyk czy Tusk."

O Kaczyńskiego pan nie wymienił przypadkiem?Czy może uważa Pan,że prezes jest jedynym dbającym o dobro Polski patriotą na miarę Gierka?

Komentarz został ukrytyrozwiń

myNaród - jak zwykle rzuca pan negatywami, nie popartymi ani jednym faktem.Tymczasem jesli chodzi o Holandię juz w 2008r. było tak:
http://www.e-holandia.info/index.php?option=com_content&view=article&id=157:czy-poprawi-siytuacja-polak-holandii&catid=22:og&Itemid=65
"...Główne problemy dotyczą zakwaterowania, warunków pracy i dobrej płacy. Wspólnie podejmiemy akcje informacyjne - takie akcje planują nasze placówki konsularne i ambasada, a także samorządowe władze holenderskie - powiedziała minister pracy Jolanta Fedak, która przyjechała w środę do Hagi, by rozmawiać o sytuacji polskiej imigracji zarobkowej w Holandii... Właśnie warunki zamieszkania budzą największe kontrowersje. Według lokalnych władz, napływ Polaków do tanich dzielnic, które już borykają się z problemami, spowodował dodatkowe napięcia ze społecznościami antylskimi, tureckimi i meghrebskimi (Arabami z północno-zachodniej Afryki)...Podczas spotkań z przedstawicielami samorządów Hagi i Rotterdamu minister Fedak apelowała, by nie tworzyć polskich enklaw. Jej zdaniem należałoby pójść w kierunku takim, aby agencja, która oferuje pracę, również oferowała godziwe warunki zakwaterowania...."

Co sie tyczy spraw na Litwie, to jednak Sikorski "drze mordę", tylko tacy jak pan, nie chcą tego słyszeć.
http://www.radeksikorski.pl/aktualnosci/polacy-na-litwie-cenia-i-popieraja-sikorskiego/
"W najnowszym numerze “Tygodnika Wileńszczyzny” ukazał się artykuł na temat obecnego stanu stosunków polsko-litewskich. Redaktor Zygmunt Żdanowicz, autor artykułu, polemizuje ze stwierdzeniem Jarosława Kaczyńskiego, prezesa “Prawa i Sprawiedliwości”, który zarzucił rządowi Donalda Tuska, że stosunki z Litwą mają dla niego “znaczenie drugorzędne”. Autor stwierdza, że zdecydowana większość Polaków na Litwie rozumie motywy postępowania ministra Sikorskiego i popiera jego determinację. “Taktyka Sikorskiego budzi uznanie i zrozumienie u większości społeczności polskiej, która, podobnie jak szef polskiego MSZ-u, ma dość pustych deklaracji i obietnic, wodzenia wokół palca itd. Za złożonymi publicznie przyrzeczeniami musiałyby pójść konkretne czyny, a jeśli ich nie ma, to o czym, bracia Litwini, mamy rozmawiać. Znowu przelewać z pustego w próżne? Na to minister spraw zagranicznych kraju, który w Europie Środkowo-Wschodniej odgrywa kluczową rolę, pozwolić sobie nie może i nie powinien. Dlatego też miejscowi Polacy cenią pryncypialność Sikorskiego, jego twardy charakter i zdecydowanie, aby doprowadzić sprawę do logicznego końca. Oczywiste, że do tego potrzebna jest dobra wola z obu stron, a gdy takowej z jednej strony braknie, to po co robić dobrą minę do złej gry i udawać, że wszystko jest cacy?”

W artykule przypomniano również o tym, że jesienią 2010 roku Radosław Sikorski otrzymał Złotą Odznakę Związku Polaków na Litwie. Odznaka ta jest najwyższym wyróżnieniem przyznawanym przez Związek Polaków na Litwie. Minister spraw zagranicznych RP został nią odznaczony w dowód uznania za działalność wspierającą postulaty i dążenia polskiej mniejszości narodowej zamieszkałej na Litwie, skierowane na realizację swych praw obywatelskich.
Autor: AK
Żródło: “Tygodnik Wileńszczyzny” (6 maja 2011r.)"

Jak pan widzi - "darcie mordy" Sikorskiego i rządu polega na działaniach o których pan nie wspomina, bo nie pasują do pańskiego...darcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 24.06.2011 01:56

ciekawy kraj, ciekawa sytuacja.
na Litwie usuwają polskie napisy, szykanują polaków - SIKORSKI MILCZY, SYMPATYCY PO MILCZĄ
w Holandii masowo i programowo szykanują Polaków- SIKORSKI MILCZY, SYMPATYCY PO MILCZĄ

RYDZYK jedzie do Brukseli i upomina się o wsparcie finansowe badań - SIKORSKI DRZE MORDĘ, SYMPATYCY PO DRĄ MORDY

PIĘKNY KRAJ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co może być jeszcze bardziej prostego niż stosowanie prawa w państwie prawa, Panie Rafale. Jeśli bylibyśmy takim państwem. Uwagi Sikorskiego, wyrażnie wskazują ze nie jesteśmy. A to on ze swoimi kolegami to Państwo budowali, to oni mówili, że klasę średnią zbuduje się poprzez rabunek. Rabunek wspólnego dobra i okradania innych. Taką klasę, tak powstałą, koledzy muszą wspomagać bez przerwy.
Czyżby teraz czuli się zagrożeni, że ktoś inny może czynić to samo, i nagle potrzebne jest PRAWO. Tylko kto je ma wypełniać? Czy na polecenia Sikorskiego jego znajomi sędziowie? A może widzi jakieś inne rozwiązanie?
Pamiętam czasy PRL-u gdy wielu było ponad prawem. Niestety żyjemy wciąż w tych czasach. I "elyty" Sikorskiego tego Państwa nie naprawią. Nie naprawi Rydzyk! Nie naprawią dzisiejsi ministrowie i premierzy. Bo nawet nie wiedzą co to słowo oznacza. Oni wszyscy mają immunitety. Jest ich więcej niż dawniej, bo i partii i zasłużonych wcale nie ubywa. Wciąż się pojawiają nowi. Nie dziwota w kraju, gdzie celem strategicznym nie jest Państwo, lecz Sikorski, Rydzyk czy Tusk.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 23.06.2011 23:32

@Polak z krwi i kości czy ty się aby dobrze czujesz? Ty poczytaj swoje wypociny a kropidło z wodą święconą niech cie palnie w czerep celem przywrócenia rozumu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wodnik
 • Wodnik
 • 23.06.2011 23:07

@e- nie podniecaj się zbrodnią Rydzyka bo takich w naszym politycznym światku było więcej. Nie słyszałeś o nich? Czytam wasze komentarze i czegoś tu nie rozumiem. Panie Brzezicki czy zgadza się pan z tym , że żyje pan w dzikim kraju? Dlaczego oceny zachowań dokonuje pan wybiórczo? jednym wolno innym nie?
@Ireneusz dlaczego sam nie napiszesz rzeczowego komentarza? Wydaje mi się, że Natalia wyrażnie napisała o co jej chodzi. Pod tym tematem mogła być bardzo ciekawa dyskusja, gdyby nie pozwolono brać w niej udziału takiemu "e" czy "kropidło z wodą święconą". Nik jest często odzwierciedleniem wnętrza piszącego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.