Facebook Google+ Twitter

Sikorski o trarczy i Barracku Obamie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-09 07:58

Szef MSZ, Radosław Sikorski, ujawnił "Dziennikowi", jak wyglądały rozmowy na temat negocjacji w sprawie tarczy antyrakietowej, prowadzone przez niego w Stanach.

Jak powiedział minister, Polska złożyła tak zwany non paper, czyli sprecyzowała na piśmie, na jakich warunkach mogłaby stacjonować w Polsce bateria Patriotów. To - jak podkreślił Sikorski w rozmowie z dziennikiem - zostało pozytywnie przyjęte jako krok ułatwiający Amerykanom podjęcie decyzji zgodnej z naszymi oczekiwaniami.

W trakcie wizyty w Stanach polski minister rozmawiał także z kandydatami na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jak powiedział, rozmowa z senatorem John McCainem była bardzo serdeczna. "Senator publicznie przed kamerami stwierdził, że porozumienie o tarczy powinno przynieść wzajemne wzmocnienie bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa Polski przez Amerykę" - powiedział Sikorski. Dodał, że sceptyczne stanowisko senatora Barracka Obamy wobec tarczy jest powszechnie znane.

Zdaniem ministra spraw zagranicznych, opinia McCaina to dla Warszawy ważny argument w rozmowach z obecną administracją, bo pokazuje, że możliwy przyszły prezydent i jeden z głównych strategów tego kraju uważa, że polskie postulaty są racjonalne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.