Facebook Google+ Twitter

Sikorski o wizycie Bidena: Czekamy na szczegółową ofertę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-20 22:55

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski spodziewa się doszczegółowienia amerykańskiej oferty, dotyczącej nowej konfiguracji systemu tarczy antyrakietowej. Do Warszawy przybywa wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden.

Podczas krótkiej wizyty spotka się z premierem Donaldem Tuskiem i prezydentem Lechem Kaczyńskim.

Radosław Sikorski powiedział, że podczas wizyty polski rząd spodziewa się doszczegółowienia oferty i w świetle tego będzie reagować. Minister spraw zagranicznych wypowiadał się w tej sprawie na pokładzie samolotu wracając z wizyty w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej.

Szef dyplomacji zastrzegł , że nie należy spodziewać się dramatycznych albo przełomowych wydarzeń. Radosław Sikorski przypomniał, Polska ma być elementem tego systemu w trzeciej fazie, czyli około roku 2018, więc - jak podkreślił - jest jeszcze sporo czasu na dogranie szczegółów. Minister spraw zagranicznych podkreślił, że do Warszawy przyjeżdża jeden z najwyższych rangą przedstawicieli administracji amerykańskiej. Jak zaznaczył, rozmowy z nim będą niezwykle istotne i nie będą dotyczyły jedynie spraw obronnych.

Szef MSZ ma jutro przedstawić prezydentowi stanowisko rządu przed rozmowami z Joe Bidenem. Jak mówił dziennikarzom Sikorski, przed wszystkimi ważnymi wizytami prezydent chce znać stanowisko rządu. Stanowisko to zostało ujęte w formie uchwały rządu na piśmie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.