Facebook Google+ Twitter

Sikorski odpiera zarzuty posłów PiS

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-13 17:21

Radosław Sikorski nie zgodził się z zarzutami o lekceważeniu polskiej racji stanu. Taki zarzut podczas sejmowej debaty o polityce zagranicznej w imieniu klubu PiS sformułował Paweł Kowal.

Poseł powiedzial, że szefowi polskiej dyplomacji bardziej zależy na "dobrej atmosferze", niż na interesie narodowym.

W ocenie ministra Sikorskiego, całe jego przemówienie było poświęcone właśnie polskiej racji stanu, ale posłowie PiSu tego nie zrozumieli.

Minister Sikorski nie zgadza się także z zarzutem prowadzenia błędnej polityki wobec Białorusi.
W przekonaniu szefa polskiej dyplomacji, izolowanie Białorusi jest równoznaczne z popychaniem jej w stronę Rosji. Radosław Sikorski powiedział, że sprawa europeizacji Białorusi jest tak ważna, że warto dla niej ponieść ryzyko i narazić się na krytykę ze strony opozycji.

W ocenie Radosława Sikorskiego, rząd nie zaniedbuje działań na rzecz bezpieczeństwa energetycznego, co w debacie mu zarzucono. Szef dyplomacji przyznał jednak, że nie wszystko idzie po naszej myśli: dostawy gazu są mniejsze, niż to przewiduje umowa z RosUkrEnergo.

Radosław Sikorski zapewniał o niezgodzie polskiej dyplomacji na odbudowanie polityki stref wpływów. Nie zgodził się też z zarzutem posłów PiSu o rozluźnianiu stosunków z krajami bałtyckimi: Litwą, Łotwą i Estonią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.