Facebook Google+ Twitter

Sikorski odwiedzi dziś Białoruś

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-12 15:15

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski złoży dziś kilkugodzinną wizytę na Białorusi. Szef polskiej dyplomacji udaje się tam na zaproszenie swojego białoruskiego partnera Siergieja Martynowa.

Radosław Sikorski powiedział, że wizyta jest wynikiem odbudowania kontaktów urzędowych z władzami białoruskimi na różnych szczeblach - służb celnych, granicznych i związanych z bezpieczeństwem obywateli. Po konsultacjach konsularnych i gospodarczych z władzami białoruskimi dziś dojdzie do kolejnego etapu - rozmów politycznych - zaznaczył minister Sikorski. Dodał, że "Polska życzy sobie lepszych, normalniejszych stosunków ze swoim białoruskim sąsiademi liczym na to, że kraj ten stanie się ważnym partnerem w ramach partnerstwa wschodniego".

Minister Sikorski przypomniał, że w Awinionie na wiosek Polski ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej dyskutowali o możliwościach i warunkach, na których mogłoby dojść do wznowienia dialogu politycznego między Unią i Białorusią. Chodzi o zawieszenie bądź zniesienie sankcji, jakie Unia Europejska nałożyła na ten kraj. Minister Sikorski powiedział, że UE w tej sprawie zdaje się na stanowisko Polski oraz Litwy.
Ostatnia wizyta w Polsce ministra spraw zagranicznych Białorusi miała miejsce w 2004 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.