Facebook Google+ Twitter

Sikorski, Palikot o Mrożku na Twitterze: "Jeśli nie żartował, to milczał"

Na wieść o śmierci Sławomira Mrożka, na twitterowych profilach polityków zaroiło się od przemyśleń na temat pisarza. "Żal i zaduma nad śmiercią Sławomira Mrożka", "Wraz ze śmiercią Mrożka zaciska się pętla chaosu!" - napisali Radosław Sikorski i Janusz Palikot.

 / Fot. Archiwum PolskapresseSławomir Mrożek zmarł w czwartek, 15 sierpnia, w szpitalu w Nicei. Wybitny pisarz znalazł się tam z powodu zabiegu chirurgicznego, który zresztą się powiódł. "Nie była to żadna poważna choroba. Sławomir miał wrócić do domu w piątek" - poinformowała prezes Wydawnictwa Literackiego Anna Zaremba-Michalska.

"Pisał nie zawsze pochlebnie, ale zawsze dowcipnie"

"Żal i zaduma nad śmiercią Sławomira Mrożka. Lustro, które nam przystawiał, nie zawsze pochlebne, ale zawsze dowcipne" - napisał Radosław Sikorski na Twitterze.

"Wraz ze śmiercią Mrożka zaciska się pętla chaosu"! - emocjonalnie zareagował Janusz Palikot, dodając kolejny wpis: "Jeśli nie żartował, to milczał! W sumie to bardzo przemyślana postawa w miejscu, gdzie słowo za bardzo wieszczy!".

"Wydobywał to co ludzkie w Polaku patryocie!"

Przewodniczący Ruchu Palikota poświęcił pisarzowi osobny wpis na blogu. Porównał Mrożka z Gombrowiczem i napisał, że jego poczucie humoru, konwencja groteski i absurdu były bardzo orzeźwiające i wykraczały poza martyrologię.

"Widziałem go zaledwie kilka razy. Widziałem, gdyż prawie nie mówił. Potrafił milczeć przez kilka godzin i nagle zapytać się gospodarza, czy pójdzie z nim do sklepu po levisy! Zawsze nosił te same" - czytamy na palikot.blog.onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.