Facebook Google+ Twitter

Sikorski: PiS poprowadziłby nas do konfliktu z Niemcami i Rosją

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, na Twitterze zachęca do przeczytania wywiadu, który pojawił się w najnowszym numerze "Wprost". Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie opinia, którą wyraził minister.

 / Fot. PAP/Radek Pietruszka"Uzupełnienie. Refleksja jest potrzebna bo PiS znowu poprowadziłby nas do konfliktu z Niemcami i Rosją" - czytamy w profilu Sikorskiego w serwisie Twitter. Minister linkuje również do zapowiedzi wywiadu, jakiego udzielił "Wprost".

Aleksandra Pawlicka pyta w rozmowie, po co Sikorskiemu była wypowiedź, w której nazwał Powstanie Warszawskie narodową katastrofą. "Uważam, że sprawa powstania warszawskiego to nie tylko kwestia historyczna, ale także jak najbardziej aktualna. Chodzi o filozofię rządzenia, sposób, w jaki przywódcy państwa podejmują decyzje, o to, czy podejmując je, kierują się racjonalną oceną możliwości" - stwierdza szef MSZ.

Sikorski: Powstanie Warszawskie "narodową katastrofą". PiS: to praktyki komunistyczne


Minister dodaje, że nie zna nikogo, kto ujmowałby cokolwiek powstańcom, jednak jego zdaniem z tragedii takich, jak powstanie należy wyciągać wnioski, by nie powtórzyć błędów. Jednocześnie Sikorski uważa, że czas, który wybrał na dyskusję nie był niewłaściwy. Taki zarzut postawił mu między innym Jan Ołdakowski, który pytany przez młodzież na Przystanku Woodstock, dlaczego potępia wypowiedź ministra, powiedział, że kolejna rocznica powstania nie jest najwłaściwszą chwilą na wyrażanie podobnych opinii. Dodał też, że nie można 1 sierpnia mówić powstańcom, że uczestniczyli w narodowej tragedii. Szef resortu spraw zagranicznych uważa, że moment był dobry, bo o tego typu sprawach należy mówić w momencie, gdy jest o nich głośno, np. z okazji rocznicy.

Dziennikarka zapytała również czy Sikorski zdawał sobie sprawę, że kontrowersyjna wypowiedź będzie "wodą na młyn dla PiS" i zwiększy natężenie protestów i gwizdów 1 sierpnia? Minister bronił się mówiąc, że gwizdy, nie są nowym zjawiskiem. "Już jakiś czas temu sformułowałem tezę, że dla niektórych w naszym kraju najwyższą formą patriotyzmu jest zohydzanie Polakom obecnej Polski i oskarżanie demokratycznego rządu o zdradę i zaprzaństwo" - powiedział.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (67):

Sortuj komentarze:

Profesor
 • Profesor
 • 09.08.2011 20:13

Prawdziwy i dobry student powinien się wyrażać językiem kulturalnym i bez wulgaryzmów. Na forum publicznym jest to całkowicie niedopuszczalne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
student
 • student
 • 09.08.2011 15:32

Czytam tak sobie te głupawe komentarze (e, internauta, moherowa , jakiś przygłup 007) i zastanawiam się skąd tych ślepców tyle. W ogóle to ten portal schodzi na psy. Kilku durniów psuje każdą dyskusję. A niektórzy to jak się czepia jakiejś wersji to nic tylko kazać całować się w dupe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JAN NOWAK
 • JAN NOWAK
 • 09.08.2011 04:17

e Wczoraj 20:14
jak się kłamie w polityce!!!

W Wałbrzychu nie wygrał przedstawiciel PO a był taki,
w Wałbrzychu nie wygrał przedstawiciel PiS a był taki,
Wałbrzychu wygrał przedstawiciel NIEZALEŻNY absolutnie nie związany z PO.
Co robi PO? natychmiast zawłaszcza NIEZALEŻNEGO i krzyczy że to PO wygrało.

Komentarz został ukrytyrozwiń
syn tego Narodu
 • syn tego Narodu
 • 09.08.2011 03:42

SŁUSZNIE NARODZIE. powiem więcej-
BARDZO SŁUSZNIE NARODZIE.
a poza tym zastanawiające jest - skąd w tym odważnym i bohaterskim narodzie
tak duży odsetek TCHÓRZY?
nawet poświęcą prawdą w imię spokoju własnej du.y.
ZAZNACZAM - WĄTPLIWEGO SPOKOJU.
TCHÓRZY NIKT, NIGDY, NIGDZIE NIE SZANUJE
Z TCHÓRZAMI NIKT NIKT, NIGDY, NIGDZIE SIĘ NIE LICZY.

przykład? sikorski i ambasador rosji, sikorski i Clinton

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 09.08.2011 03:31

mN Wczoraj 15:44
to jaką naturę mają rosja i niemcy najmniej wie minister SIKORSKI.
pozostali obywatele znają naszych sąsiadów wyjątkowo dobrze.
sikorski nie jest w stanie ani zapobiec ani wywołać konfliktu zbrojnego.
za prymitywny i zbyt tchórzliwy.
co najwyżej potrafi podtrzymać konflikt z opozycją(wataha) i społeczeństwem (powstanie było głupie).
NIECH KTOŚ POKAŻE JEGO INNE OSIĄGNIĘCIA.
TO ZWYKŁY PYSKATY MATOŁ PRZY ZWYKŁYM KŁAMCY MATOLE

Komentarz został ukrytyrozwiń
007
 • 007
 • 09.08.2011 00:42

@p.Wieczorek. Jeżeli obraziła Pani swoimi fałszywymi insynuacjami (jak powiadomił nas o tym pewien internauta) a także nieprzyjemnymi komentarzami pana ministra Sikorskiego, to także obraziła Pani jego rodzinę. Myślę,że żona jest rodziną i najbliższym mu człowiekiem. Jest więc pokrzywdzona przez takie złe słowa o jej małżonku i na dodatek kłamliwe. Proszę się nie pohamowywać ze swoim charakterkiem i obrażać mnie,bardzo proszę. Przynajmniej wszyscy zobaczą,z kim mają do czynienia,maska opadnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 08.08.2011 21:28

@ internauta lub 007- czy ty głupolu potrafisz myśleć? Czytaj aż zrozumiesz co inni piszą a potem wal w klawiature az ci łeb podskoczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 08.08.2011 20:14

@ Panie Kazimierzu , prezes w Wałbrzychu nic nie wskórał , przegrali z kretesem - 4 miejsce . Wygrał popierany przez PO .

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
 • internauta
 • 08.08.2011 20:06

@Pani Wieczorek , czytam pani komentarze .Nie są one sympatyczne ani do komentowania czy polemizowania. Wyczuwam w nich szczególną [mało napisane] niechęć do rządu. Stylistyka jest na jedną nutę " nic nie robią " "niech się weźmie".Każdy ma swoje poglądy ale pani cudzych nie uznaje i krytykuje internautów albo usuwa posty.To co pani napisała o panu Sikorskim to stek insynuacji .Nie wypłynął za PiS-u , działał znacznie wcześniej. Dlatego ,ze musiał odejść z pani partii to nie znaczy ,że jest" śmieciem"

Komentarz został ukrytyrozwiń

@OO7 - Zanim zaczniesz cokolwiek komentować, zwłaszcza cudze wypowiedzi, przeczytaj je dokładnie. Nie przypominam sobie bym obrażała min. Sikorskiego tym bardziej jego żonę. Mam prawo wypowiadać swoje poglądy gdzie chce i kiedy chcę. Nie siej fermentu i nie szukaj taniej propagandy. Bo właśnie przez takich jak ty stajemy się zaściankiem. Powiem szczerze mam ochotę cię obrazić żebyś wiedział na czym polega obrażanie kogoś. Tym razem jednak się powstrzymam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.