Facebook Google+ Twitter

Sikorski: Polska uważa Białoruś za europejskiego sąsiada

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-12 22:37

Minister spraw zagranicznych zapowiedział, że Unia Europejska będzie zmierzała do liberalizacji reżimu wizowego dla władz Białorusi.

Po powrocie z kilkugodzinnej wizyty w Mińsku minister Sikorski mówił, że Wspólnota będzie się zastanawiać jak obniżać ceny wiz dla Białorusinów i usprawniać pracę konsulatów. Docelowo będą prowadzone rozmowy nad ich całkowitym zniesieniem dla władz Białorusi - dodał szef polskiej dyplomacji.

Minister spraw zagranicznych podkreslił, że Polska uważa Białoruś za europejskiego sąsiada. Zaznaczył, że jego spotkanie z białoruskim ministrem spraw zagranicznych odbyło się za aprobatą Unii Europejskiej i było możliwe dlatego, że władze w Mińsku wypuściły ostatnio wielu więźniów politycznych. Radosław Sikorski poinformował również, że Białoruś dopuściła długo- i krótkoterminowych obserwatorów, także z Polski, na wybory parlamentarne w tym kraju.

Podczas kilkugodzinnej wizyty w Mińsku, minister spraw zagranicznych rozmawiał także na temat Związku Polaków na Białorusi i poniedziałkowego spotkania Rady do spraw Ogólnych i Zewnętrznych Unii Europejskiej. W agendzie tego spotkania - na wniosek Polski - znajdzie się sprawa Białorusi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.