Facebook Google+ Twitter

Sikorski: powinniśmy starać się uniknąć zimenj wojny bis

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-27 07:52

"Dziennik" zamieszcza rozmowę z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim.

Mówiąc o uznaniu niepodległości Południowej Osetii i Abchazji przez Rosję, minister deklaruje: - Niezmiennie popieramy integralność terytorialną Gruzji. Tworzenie bytów państwowych wielkości Osetii Południowej, czyli dużego powiatu z 70 tysiącami ludzi wydaje nam się niecelowe. Z kolei uznanie, że republiki autonomiczne byłego ZSRR mają prawo do niepodległości rodzi precedensy, których Federacja Rosyjska chyba wolałaby uniknąć.

Sikorski podkreśla, że Rosja przegra ewentualną konfrontację z Zachodem. - Jako Europa jesteśmy dziesięć razy bogatsi od Rosji, a razem ze Stanami Zjednoczonymi, dwadzieścia razy. Wolałbym, aby Rosja współpracowała i integrowała się z szeroko pojętym Zachodem, ale jeśli pójdzie na konfrontację, to znowu przegra - powiedział Sikorski.

Szef dyplomacji mówi jednak, że "jakaś zimna wojna bis" byłaby wyjątkowo niekomfortowa dla Polski i dlatego powinniśmy starać się jej uniknąć. Radosław Sikorski dodaje, że Zachód znajdzie instrumenty współpracy z Rosją na bardziej realistycznych zasadach, jak również sposoby wyrażenia swego niezadowolenia.
Cały wywiad z ministrem spraw zagranicznych w "Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.