Facebook Google+ Twitter

Sikorski: Prezes Kaczyński dorabia sobie teraz animuszu

Minister Radosław Sikorski skomentował w Radiu Zet wywiad, którego Jarosław Kaczyński udzielił "Gazecie Polskiej".

Radosław Sikorski / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Radek_Sikorski_051207-D-2987S-040.jpgKaczyński opowiedział w wywiadzie, że gdy dowiedział się od Sikorskiego o katastrofie, powiedział mu, że to wynik zbrodniczej polityki rządu. - Słowo "zbrodniczej" bym zapamiętał, więc na pewno nie padło, prezes Kaczyński dorabia sobie teraz animuszu, ale to były chwile dosłownie minuty po katastrofie, minuty po tym, gdy ja się o tym dowiedziałem, więc myśleliśmy o ustalaniu faktów, a nie, przynajmniej ja nie myślałem o tym jeszcze kto jest winien - odpowiedział Sikorski.

Prezes PiS twierdzi, że Sikorski jednoznacznie stwierdził winę pilota. - Błąd pilota - nie mogłem powiedzieć, gdyż nie miałem wtedy jeszcze zdania na ten temat, mogłem najwyżej, nie przypominam sobie dokładnie, ale mogłem najwyżej powtórzyć to, co przekazał mi ambasador Bar, który był na miejscu katastrofy - mianowicie, że nie powinni byli lądować we mgle - tak skomentował słowa Kaczyńskiego szef MSZ.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Kiedy ludzie przestana sie podniecać wzajemnym opluwaniem i jednocześnie oszukiwaniem społeczeństwa przez wszelkiej maści polityków?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaczyna się nawrót do wojny polsko - polskiej i plucia na kogo się da.Każdy powód będzie dobry.Po prostu spadła maska dobrotliwości.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mataczenie stron, manipulacje mediów podgrzewają atmosferę.
Woja polsko - polska nie ustaje! - jest na to społeczne przyzwolenie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znamienne, że informacja o wywiadzie Kaczyńskiego znalazła się na stronie głównej serwisu, a już odpowiedź Sikorskiego jest głębiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.