Facebook Google+ Twitter

Sikorski przeciwny unijnym sankcjom dla Rosji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-13 19:26

Polski minister spraw zagranicznych jest przeciwny nałożeniu przez Unię sankcji na Rosję i zawieszeniu negocjacji na temat nowego porozumienia o współpracy. Takie propozycje zgłaszały między innymi kraje bałtyckie i Wielka Brytania w związku z działania wojennymi Rosji na Kaukazie.

Radosław Sikorski powiedział w Brukseli, że negocjacje Unii Europejskiej z Rosją będą okazją także do rozmów o sytuacji w Gruzji. W dokumencie określającym sposób rokowań Brukseli z Moskwą zapisano bowiem, że będą prowadzone rozmowy o możliwości rozwiązania zamrożonych konfliktów.

"To nakłada na Komisję Europejską tym większy obowiązek aby się tym zająć. Negocjowanie tego porozumienia jest jednym z instrumentów dyplomatycznych, które mamy w relacjach z Rosją. Tak na gorąco myśląc, chyba szkoda by się go było pozbywać" - tłumaczył minister.

Radosław Sikorski uważa także, że nie można blokować przyszłych rozmów Unii Europejskiej z Rosją na temat ruchu bezwizowego.

"Ruch bezwizowy dla obywateli Rosji byłby na odpowiednich warunkach skutecznych instrumentem rozprzestrzeniania wartości europejskich" - mówił polski minister wypowiadając się przeciwko podejmowaniu decyzji, które będą kontrproduktywne.

"W chwili kryzysu i zaniepokojenia działania rosyjskimi trzeba zrobić coś, ale trzeba to zrobić inteligentnie" - dodał szef polskiej dyplomacji.

O relacjach Unii Europejskiej z Rosją ministrowie spraw zagranicznych 27 państw będą rozmawiać na nieformalnym spotkaniu na początku przyszłego miesiąca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.