Facebook Google+ Twitter

Sikorski przemówi do posłów. Wezwie opozycję do opamiętania się

Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu, szef polskiej dyplomacji będzie mówił o priorytetach polskiej polityki zagranicznej. Radosław Sikorski wezwie też opozycję do opamiętania się i zaprzestania krytyki politycznej rządu.

Radosław Sikorski / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Radek_Sikorski_051207-D-2987S-040.jpg&filetimestamp=20060402045734,domena publicznaWystąpienie szefa MSZ, w którym będzie przedstawiać założenia polskiej polityki zagranicznej w roku 2011, ma rozpocząć się około godziny 9. Obok posłów posiedzeniu będą przysłuchiwać się prezydent Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk i akredytowani w Polsce dyplomaci.

Jak podaje, Informacyjna Agencja Radiowa, Radosław Sikorski będzie przekonywać dziś polityków, by w polityce zagranicznej kierować się realizmem.

Sikorski: Wizy do USA mniej atrakcyjne dla Polaków niż kiedyś

Będzie to apel do wszystkich tych, którzy patriotyzm utożsamiają z krytyką gabinetu Donalda Tuska i oskarżają go o służenie obcym państwo, między innymi Rosji.

Sikorski ma powiedzieć, że zadaniem polskich polityków jest przede wszystkim racjonalne kalkulowanie tego, co można osiągnąć w polityce, a nie o gra na emocjach.

W swoim przemówieniu szef dyplomacji, ma zanegować także sposób myślenia, że "wszystko co złe dla Rosji, musi być dobre na Polski". Dobrym sposobem na zażegnanie obaw przed Moskwą ma być według niego, potencjał gospodarczy, sojusze i mocna pozycja międzynarodowa Warszawy. Szef MSZ ma również poruszyć temat Projektu Partnerstwa Wschodniego. - czytamy w tvn24.pl

Warto wspomnieć, że o ile Radosław Sikorski nie zostanie zdymisjonowany, będzie pierwszym ministrem spraw zagranicznych, który spędzi na tym stanowisku pełną, czteroletnią kadencję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

o ja boga ...
 • o ja boga ...
 • 16.03.2011 12:44

zapomnieli jak byli w opozycji gotowi z gabinetem cieni (obecnie cieniasów)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta Polska ..."Tu i teraz" nie jest taką ,jaką przedstawia p.R.Sikorki,lecz taką
jaka jest tu! i teraz!!! - http://www.baltow.cba.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Stańczyk
 • Jan Stańczyk
 • 16.03.2011 10:25

Niestety jest to najgorszy minister spraw zagranicznych w ostatnim 20-leciu. Czy w chwili obecnej prowadzimy racjonalną politykę zagraniczną ? Na zachodzie się nie liczymy , na wschodzie rząd Tuska stał się ugodowy aż do przesady. Za wyjątkiem potwierdzania naszej obecności , osobowo , nasza polityka nie liczy się w Europie. Do tego doprowadził rząd Tuska.Ale oni jak zwykle zachwycają się nad sobą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nac
 • nac
 • 16.03.2011 09:48

to co ma ta opozycja robić skoro krytykować nie wolno?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zbyszek
 • Zbyszek
 • 16.03.2011 09:31

POlityka zagraniczna PO jest nie dla POlaków. Poglębia ię nędza POLAKÓW na skutek decyzji UE o ograniczeniou budżetu na chorych, emerytówe i niepełno sprawnych, pokrzywdzonychPOLAKÓW, a dalej WSPOPMAGANIE BOGATYCH ubowcow, pozprOWCÓW I CZŁONKÓW po> dALEJ SĄ POKRZYWDZENI ZABICI W KATYNIU TERAZ ICH RODZINY: DZIECI WNUKOWIE. cZY DOSTAŁY ODSZKODOWANIA ? nIE, bo nikt NIR UZNAŁ mordu w katyniu JAKO LUDOBÓJSTWO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ryszard Tercjak
 • Ryszard Tercjak
 • 16.03.2011 09:29

Zgadzam się panie Gerard,pod warunkiem, że Kaczyński jakimś cudem dojdzie do władzy,to może i za 200 lat:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 16.03.2011 09:15

Potencjał gospodarczy,sojusze i mocna pozycja międzynarodowa,jestem optymistą- może za 100 l a t!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.