Facebook Google+ Twitter

Sikorski rozmawiał z Ławrowem o katastrofie smoleńskiej i Katyniu

Siergiej Ławrow po raz kolejny obiecał, że wrak samolotu Tu-154M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem zostanie zwrócony Polsce. Poruszono też kwestię dokumentów dotyczących zbrodni katyńskiej.

 / Fot. PAP/Paweł SupernakMinister Spraw Zagranicznych, Radosław Sikorski zapytał swojego rosyjskiego odpowiednika o zwrot wraku rządowego tupolewa. Przypomniał też Ławrowowi obietnicę, jaką złożył w grudniu 2010 r. ówczesny prezydent Dmitrij Miedwiediew. Rosyjski minister powtórzył po raz kolejny to, co strona rosyjski mówi od lat, że szczątki samolotu wrócą do Polski po zakończeniu śledztwa. Ma to nastąpić "niebawem". Omówiono już kwestie związane z transportem tupolewa.

Zdaniem ministra Sikorskiego stosunki polsko-rosyjskie są lepsze niż ich medialny obraz. Szef resortu spraw zagranicznych podkreślał, że Rosja jest partnerem gospodarczym Polski i piątym co do wielkości rynkiem zbytu, a drugim dostawcą. "Obecność kapitału rosyjskiego w Polsce jest większa, niż sądziliśmy" - mówił Sikorski.

Podczas spotkania Sikorski i Ławrow podpisali deklarację "Program 2020 w relacjach polsko-rosyjskich" - informuje Onet.pl. Zawarte są w niej priorytety w relacjach obu krajów.

W jego trakcie poruszono też kwestie dokumentów dotyczących zbrodni katyńskiej. "Wszystkie dokumenty, które miały ujawnić prawdę o zbrodni katyńskiej, zostały odtajnione. Pozostały jeszcze dokumenty, które podpadają pod ustawę działającą w wielu krajach. To jest ustawa o ochronie danych osobowych" - powiedział Ławrow cytowany przez serwis Rp.pl. Zdaniem rosyjskiego ministra sprawę Katynia kończy wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Grzegorzu ,
uwolnimy się kiedy Katyń przestanie być orężem w walce wyborczej.
Opozycja wygra wybory i wypowie wojnę Rosji .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedy się wreszcie uwolnimy od katowania się Katyniem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.