Facebook Google+ Twitter

Sikorski rozmawiał z ministrami UE o Afganistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-16 12:05

Polski minister spraw zagranicznych na spotkaniu w Brukseli z szefami dyplomacji sześciu krajów rozmawiał o zaangażowaniu Unii Europejskiej w Afganistanie. Radosław Sikorski zaprosił ministrów z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch, Holandii, oraz Czech, kierujących teraz pracami Wspólnoty.

Trudno nie łączyć tego spotkania z poszukiwaniami nowego sekretarza generalnego NATO.
Sojusz Północnoatlantycki i Stany Zjednoczone wiele razy zarzucały Unii Europejskiej zbyt małe zaangażowanie w Afganistanie.

Polski minister uważa, że kilkusetosobowa unijna misja, która ma szkolić policjantów, powinna być zwiększona, podobnie jak pieniądze na operację. - Faktem jest, że w ostatnich latach Afganistan dla Unii Europejskiej priorytetem nie był i to widać w proporcjach budżetu jakie Unia przeznacza na Afganistan w porównaniu z innymi regionami świata - podkreślał Radosław Sikorski.

W rozmowach wzięli udział ministrowie unijnych krajów, należących także do NATO, który musi wybrać w ciągu kilku tygodni, bądź miesięcy nowego sekretarza generalnego. A że Radosław Sikorski jest wymieniany jako jeden z kandydatów, to spotkanie mogło więc być okazją do zaprezentowania się.

Jednak minister zbył pytających o to dziennikarzy. - Państwo mi czasami przypominają dowcip o tym, jak jednemu rekrutowi w wojsku wszystko się kojarzyło z jednym - mówił.

Wydaje się, że najpoważniejszym kandydatem na szefa Sojuszu jest duński premier Anders Fogh Rasmussen.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.