Facebook Google+ Twitter

Sikorski skrytykował niektóre kraje za brak zaangażowania w misję w Afganistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-23 22:53

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski domaga się uczciwego rozłożenia obciążeń między wszystkie państwa uczestniczące w misji w Afganistanie.

Szef polskiej dyplomacji skrytykował niektóre kraje, w tym Niemcy, za unikanie zaangażowania ze względów politycznych lub historycznych i ograniczanie mandatów swoich wojsk.

Radosław Sikorski udzielił wywiadu niemieckiemu dziennikowi "Die Welt". Ukaże się on w niedzielnym wydaniu gazety - ''Welt am Sonntag". Agencja prasowa DPA, która przytoczyła fragmenty rozmowy, napisała, że Sikorski skierował w niej wyraźne słowa pod adresem Niemiec.

W Niemczech toczy się obecnie debata nad zwiększeniem kontyngentu wojskowego w Afganistanie.
- W Polsce operacja w Afganistanie jest tak samo niepopularna, jak w Niemczech, ale Polska zwiększa liczbę swoich żołnierzy z 2000 do 2600 i stawia do dyspozycji dodatkowy kontyngent 400 żołnierzy - powiedział minister spraw zagranicznych.

Podkreślił też, że należy wzmóc wysiłki w Afganistanie, aby móc się wycofać z tego kraju tak szybko, jak to będzie możliwe. - Jeżeli nie da się wykonać jakiegoś zadania przez 10 lat, to prawdopodobnie jest ono niewykonalne - powiedział Radosław Sikorski, przypominając, że w przyszłym roku siły NATO będą w Afganistanie już 10 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.