Facebook Google+ Twitter

Sikorski ujawnił instrukcje dla prezydenta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-05 09:51

Minister spraw zagranicznych pokazał dziennikarzom dokumenty przekazane prezydentowi 2 kwietnia przed szczytem NATO. Jest to sugestia dla prezydenta w sprawie negocjowania obsady stanowiska szefa sojuszu.

MSZ prosił Lecha Kaczyńskiego, by nie blokując kandydatury Rasmussena, przeciągał negocjacje maksymalnie, tak aby uzyskać coś za naszą zgodę. Jak wyjaśnił dziennikarzom Radosław Sikorski, chodziło o to, by wejść do gry - tu minister przytoczył przykład Turcji, która przeciągając negocjacje dostała m.in. stanowisko wiceszefa NATO.

Dokumenty MSZ Sikorski pokazał dziennikarzom rano na lotnisku przed odlotem do Pragi. Szef resortu spraw zagranicznych podkreślił, że są one nazywane sugestią, a nie instrukcją, bo na to słowo pan prezydent jest wrażliwy. Sikorski zaznaczył również, że Lech Kaczyński tę sugestię otrzymał nie na schodach, a na pokładzie samolotu, którym udawał się na szczyt paktu.

Wczoraj NATO wybrało nowego sekretarza generalnego - od sierpnia będzie nim duński premier Anders Fogh Rasmussen.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Et, mała autoreklama tekstu na ten temat: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm... wart Pac pałaca, a pałac Paca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Głowa państwa, urokliwy inaczej, klepiacy po plecach kto tam pod rekę wpadnie - coraz cześciej używa zaimka "JA Pierwszy..." - czas więc najwyższy na koronację. Będzie feta a i władza w razie interregnum wróci do Prymasa.
Wszyscy będą zachwyceni nowymi kostiumami, a podziw świata nie bedzie miał końca. I na podziwie - jak zwykle sie skończy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.04.2009 10:28

Pan nasz Minister od Dyplomacji ma swój urokliwy sposób okazywania lojalności Głowie państwa i ogromny urok osobisty. Urokliwe jest (zwłaszcza dla dziennikarzy) nawet to, że jest dyskretny inaczej. Inaczej niż ja, na przykład... ale ja jestem "tylko" Obywatelem. Ja bym nie mówił nic, robiłbym za to wszystko, by Polska była szanowana wszędzie!
Chciałbym się obudzić kiedyś rano i usłyszeć: panie MKD, wstawaj Pan! Jest całkiem fajny, nowy dzień! Właśnie reprezentacja Polski, panowie Ministrowie Rządu RP, wraz z szefami Opozycji oraz Prezydentem,Trybunałem Stanu, Ekologami i Episkopatem strzeliła gola reprezentacji tzw Reszty Świata, Pato-Nato- i okolic. Strzeliła gola grając "Wspólnie"! Po jednej stronie boiska pt. Polska.
To chciałbym usłyszeć, jako Obywatel! Każdego ranka...
____________________ mkd

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.