Facebook Google+ Twitter

Sikorski ukończył kurs francuskiego. Szykuje się na szefa dyplomacji UE?

Radosław Sikorski w wakacje odbył intensywny kurs języka francuskiego. Według serwisu EUobserver.com, może to świadczyć o tym, że szykuje się do objęcia stanowiska w UE. "Byłby bardzo dobrym szefem dyplomacji" - oceniła Judy Dempsey.

 / Fot. Archiwum PolskapresseW wakacje Radosław Sikorskim był słuchaczem renomowanej szkoły Millefeuille-Provence we Francji. To właśnie w tej placówce w 2010 roku miała odbywać kurs języka francuskiego Catherine Ashton, gdy została wybrana na szefową dyplomacji UE. Ostatecznie jednak brytyjska polityk nie skorzystała z tej możliwości.

Według EUobserver.com ukończenie przez Sikorskiego intensywnego kursu francuskiego dowodzi, że minister szykuje się do objęcia unijnego stanowiska. Kandydatura Radosława Sikorskiego ma w Brukseli wielu zwolenników. "Sądzę, że byłby bardzo dobrym szefem dyplomacji. Rozumie, czym jest Europa, czego potrzebuje i czym ma się stać" - przytacza słowa Judy Dempsey, analityczki Carnegie Endowment, TVN24.

Sam zainteresowany jednak nie potwierdza tych informacji i twierdzi, że takie spekulacje "mu pochlebiają", a wiedza zdobyta na kursie przydała mu się jedynie przy złożeniu zamówienia w restauracji.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Przed II WŚ polscy dyplomaci i członkowie rządu nie mogli się żenić z cudzoziemkami, tzn z obywatelkami innego kraju.

Była o tym ustawa. Nie pamiętam dokładnie jak brzmiała.
Ale wiem, że był to poważny problem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy, aby nie do prezydentury, zważywszy w jaką się wżenił rodzinę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.