Facebook Google+ Twitter

Sikorski: umowa o tarczy to milowy krok w historii Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-21 08:23

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział, że podpisana wczoraj z Amerykanami umowa w sprawie tarczy antyrakietowej jest milowym krokiem w historii Polski. Radosław Sikorski, który był gościem Sygnałów Dnia w Polskim Radiu, dodał, że porozumienie ze Stanami Zjednoczonymi znacząco wzmacnia naszą pozycję w NATO.

Minister, odnosząc się do zarzutów lewicy, dotyczących porozumienia z Waszyngtonem przekonywał, ze Polska nie chce nowego wyścigu zbrojeń i pogorszenia sytuacji międzynarodowej.

Szef MSZ zaprzeczył zarzutom, jakoby przyspieszenie negocjacji w sprawie tarczy było spowodowane wywiadem Witolda Waszczykowskiego dla "Newsweeka". Ówczesny negocjator w sprawie tarczy powiedział tygodnikowi, że negocjacje dotąd się nie zakończyły, gdyż rząd nie chce, aby ten sukces był przypisywany prezydentowi. Zdaniem Sikorskiego, takie zarzuty obrażają rząd i pracę, jaką wykonali polscy negocjatorzy.

Umowa o tarczy przewiduje, że w Polsce ma być zainstalowanych dziesięć antyrakiet do obrony przed rakietami dalekiego zasięgu. Drugim elementem tarczy będą zainstalowane w Czechach radary wczesnego ostrzegania. Czesi podpisali z Amerykanami umowę w tej sprawie miesiąc temu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.