Facebook Google+ Twitter

Sikorski: USA rozlokują w Polsce rakiety Pariot

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-26 07:13

Przebywający w Waszyngtonie minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zapewnił, że Stany Zjednoczone wywiążą się z obietnicy rozlokowania w Polsce rakiet Pariot. Szef polskiej dyplomacji spotkał się z amerykańską sekretarz stanu Hillary Clinton.

Jak relacjonował po spotkaniu Radosław Sikorski, Hillary Clinton "sama z siebie powiedziała, że będziemy realizować to, na czym Polsce szczególnie zależy". Minister wyjaśnił, że chodzi o dokument podpisany równolegle do umowy o budowie na terytorium Polski elementów tarczy rakietowej, mówiący o najpierw czasowym, a następnie stałym, stacjonowaniu w naszym kraju baterii rakiet Patriot.

Rozmowa dotyczyła także przyszłej polityki międzynarodowej Stanów Zjednoczonych, w tym relacji z Rosją. "Pani sekretarz Clinton zna nasz region (...) i wracam do Polski z mocnym wrażeniem, że jej instynkty geopolityczne i jej zrozumienie realiów naszego regionu jest takie, z których Polska może być zadowolona" - powiedział Radosław Sikorski.

Szef polskiej dyplomacji poinformował, że rozmawiał z Hillary Clinton także na temat wizyty premiera Donalda Tuska w Waszyngtonie, do której dojdzie w ciągu najbliższych miesięcy.

Według relacji Radosława Sikorskiego, amerykańska sekretarz stanu przekazała kondolencje rodzinie Piotra Stańczaka - Polaka zamordowanego w Pakistanie oraz dziękowała za udział Polski w misji wojskowej w Afganistanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.