Facebook Google+ Twitter

Sikorski w Sejmie: Opamiętajcie się i nauczcie się kochać Polskę

Podczas swego przemówienia w Sejmie, szef MSZ, Radosław Sikorski przekonywał, że rolą polityków nie jest granie na emocjach lecz "racjonalne kalkulowanie, co można w polityce osiągnąć".

 / Fot. PAP/Radek Pietruszka"Opamiętajcie się, i zrozumcie, ta Polska, którą mamy: demokratyczna i wolnorynkowa jest najlepsza jaką kiedykolwiek mieliśmy, nauczcie się ją kochać" - powiedział Radosław Sikorski. Odniósł się tym samym do zarzutów, że polityka rządu wobec Rosji jest służalcza i sprowadza Polskę do roli kondominium. Stwierdził również, że błędna jest logika zgodnie, z którą "wszystko, co złe dla Rosji jest dobre dla Polski".

Minister spraw zagranicznych podkreślił, że patriotyzm nie polega na mówieniu o nim, Dodał też, że Polska nie walczy w dzisiejszych czasach o honor, bo tego nie można jej zabrać, ale o pozycję na arenie międzynarodowej.

Sikorski podsumowując politykę międzynarodową rządu powiedział, że koniunktura Polski jest sprzyjająca. Jego zdaniem jesteśmy państwem, które samodzielnie określa swoje stanowisko. Wymienił też priorytety w nadchodzącej prezydencji Polski w UE. Są nimi Partnerstwo Wschodnie, bezpieczeństwo w Europie i rozszerzenie Unii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (67):

Sortuj komentarze:

Ryszard Tercjak
 • Ryszard Tercjak
 • 21.03.2011 09:50

Pragnę podziękować Pani Redaktor Jadwidze Kowalczyk,za wpis z 19 03 godź.16:29.-To rzuca pewne światło na sprawę OFE,której do końca nie rozumiałem,chociaż intuicja podpowiadała mi,że coś z tym nie tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Ryszard Tercjak

Tak !! Co pan "powie" to chyba dzisiaj otworzyła!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ryszard Tercjak
 • Ryszard Tercjak
 • 21.03.2011 09:34

@Jerzy Konopka.
Muszę Pana zmartwić,-właśnie się otwarły,ja rolnik coś na ten temat wiem,bo wiedza o tym leży w moim interesie.-Pan kłamie świadomie,albo jest Pan nie douczony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@elza
"Rosja zamknęła rynki zbytu po agresywnej polityce PiS-u]."

Tusk po objęciu rządów złożył "hołd poddańczy" wielkiej Rosji a i tak rynki zbytu nie otwarły się.
Putin nie liczy się ze słabymi !

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
 • elza
 • 20.03.2011 16:23

PiS ma kompleksy porównując politykę zagraniczną p Fotygi i obecną .W dyplomacj tupanie nogą jak to robił poprzedni rząd przynosi odwrotne skutki,[ przekonali się rolnicy jak Rosja zamknęła rynki zbytu po agresywnej polityce PiS-u]. Dialog, dialog .Za tego rządu Polskę odwiedzili znaczący szefowie państw. W maju przyjedzie Obama .Tego zazdrości opozycja!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ roman koźmiński - ponieważ podnosi Pan ciągle nędzny status państwa - dla Pana oraz osób, którym nie zechce sie czytac całosci - przytaczam obszerny fragment rozprawki pana Stefana Bratkowskiego na temat finansów OFE.
"Do dziś nas nie poinformowano, ile od 1999 roku OFE razem dostały od ZUS-u, i tak dofinansowywanego przez budżet (w roku 2010 – wzięły 22,4 mld zł). Wedle Rocznika Statystycznego ich aktywa w ostatnim roku prosperity światowej 2007 wynosiły 140,6 mld zł, i prawdopodobnie, powtarzam – prawdopodobnie, mają mniej niż w sumie z ZUS-u dostały. A pobierały od przejmowanych składek, podkreślam – od przejmowanych składek, nie od swych zysków, rocznie kolejno jako „przychody wynikające z zarządzania OFE” tylko przez czas światowej prosperity 2005-2007 818,6, 959,9 i 1056,5 milionów złotych (miały więc na reklamę, jak i dzisiaj), a prócz tego – wynagrodzenia za to zarządzanie kolejno 381, 401,1 i 586,6 milionów złotych. Innymi słowy, płaciliśmy tym OFE miliardy za kupowanie obligacji skarbowych, które ZUS mógł kupić sam bez horrendalnie kosztownego pośrednictwa.

Nałożyła się na to fikcja nazwy „Otwartych Funduszy Emerytalnych”. W języku giełdowym całego świata fundusze „otwarte” to fundusze zarządzane przez wybieralną reprezentację wkładców jako udziałowców, natomiast funduszami „zamkniętymi” rządzą menedżerowie, angażowani przez właścicieli. Nasze OFE są klasycznymi funduszami „zamkniętymi”: rzekomi „wkładcy” nie mają nic do zarządzania „swoimi” pieniędzmi. Na co zaś dawno zwracał uwagę Piotr Kuczyński - nie mają oni prawa decyzji, czy chcą takiego rządzenia się ich pieniędzmi bez ich prawa wyboru, czy w ogóle, i któremu funduszowi... Menedżerów naszych funduszy na dobitek mianowały władze państwowe, za pieniądze gromadzone przez państwo. Tę dość dwuznaczną operację firmowały i firmują tytuły naukowe profesorów ekonomii. To prawda, że najlepszą obroną jest atak. Ale oczekiwałbym najpierw – wytłumaczenia.... Zwłaszcza (na marginesie), że nikt z ekonomistów nie zapytał, dlaczego w ciągu dwóch lat rządów Kaczyńskich polskie zadłużenie zagraniczne wzrosło o 100 miliardów dolarów."

Zródło: Studio Opinii

Komentarz został ukrytyrozwiń

"dwóch na patrolu-jeden czytaty,drugi pisaty."

Albo "jeden czytaty, druga pisata."

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ryszard Tercjak
 • Ryszard Tercjak
 • 19.03.2011 09:54

Do elza-
To ci nieliczni,którzy umieją pisać,inni nauczyli się tylko czytać,co widać po ocenach komentarzy:)
To tak jak komunistyczni milicjanci,-dwóch na patrolu-jeden czytaty,drugi pisaty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
 • elza
 • 18.03.2011 14:57

Koźmiński i Konopka to dwaj pisowscy fajterzy -psują dziennikarstwo obywatelskie. Mało merytoryki dużo skrajnej krytyki i arogancji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ryszard Tercjak
 • Ryszard Tercjak
 • 17.03.2011 19:04

@Jerzy Konopka-

Z całym szacunkiem,ale czy Pan wie,czym się różni mózg od rozumu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.