Facebook Google+ Twitter

Sikorski: Wizyta szefa niemieckiej dyplomacji to doskonała wróżba

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-31 15:09

Wizyta w Polsce szefa niemieckiej dyplomacji to doskonała wróżba dla relacji na linii Warszawa-Berlin - podkreślił minister Radosław Sikorski po spotkaniu z Guido Westerwelle. Niemiecki minister w swoją pierwszą oficjalną zagraniczną podróż udał się do Polski.


Radosław Sikorski zaznaczył, że oba kraje są sojusznikami i mają wiele ważnych, wspólnych interesów - takich jak partnerstwo wschodnie, bezpieczeństwo energetyczne czy NATO-wska operacja w Afganistanie. Wzajemne stosunki szef polskiej dyplomacji określił jako "najlepsze w historii", budowane dla Europy i takie, których Europa potrzebuje.

Z kolei minister Guido Westerwelle serdecznie podziękował za miłe powitanie w Polsce. Dodał, iż to, że wybrał Warszawę jako cel swojej pierwszej oficjalnej wizyty, to nie przypadek. Wyraził przekonanie, że partnerstwo polsko-niemieckie przynosi korzyści także innym krajom Europy.

Podkreślił, że dobrą bazą do umocnienia wzajemnych relacji jest współpraca w ramach Trójkąta Weimarskiego, która powinna być rozwijana. Wyraził nadzieję, że młodzi Polacy i Niemcy, widząc jak serdecznie kształtują się dwustronne stosunki obu krajów, będą chcieli lepiej się poznawać i więcej dowiadywać się o swoim historycznym pochodzeniu.

Zaznaczył też, że zarówno on, jak i minister Sikorski należą do tego samego pokolenia i wiedzą, że wspólna przyszłość musi być oparta właśnie na znajomości historii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.