Facebook Google+ Twitter

Sikorski: Wojna polsko-polska szkodzi wizerunkowi kraju

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-17 09:53

Radosław Sikorski uważa, że kontrowersje wokół składu polskiej delegacji na szczyt unijny w Brukseli zaszkodziły wizerunkowi naszego kraju.

Minister spraw zagranicznych powiedział w Sygnałach Dnia w Programie 1 Polskiego Radia, że udział prezydenta w szczycie nie wniósł nic istotnego. Jego zdaniem, ograniczał się on do prezydenckiej deklaracji poparcia dla stanowiska delegacji rządowej podczas roboczej kolacji.

Zdaniem Sikorskiego, to Kancelaria Prezydenta namawia Lecha Kaczyńskiego do rozszerzania jego kompetencji. Szef polskiej dyplomacji zaznaczył jednak, że nie można mówić, iż prezydent był w Brukseli jako osoba prywatna. - Prezydent jest prezydentem 24 godziny na dobę i należy mu się szacunek - dodał rozmówca Polskiego Radia.

Szef MSZ podkreślił, że mimo pewnych kontrowersji, Polska osiągnęła w Brukseli duży sukces, którym było uzyskanie możliwości wetowania pakietu klimatyczno - energetycznego.

- Ta sprawa jest kluczowa dla polskiej energetyki, która jest w ponad 90 procentach oparta na węglu - przypomniał Radosław Sikorski. Dodał, że zgodę na weto udało się polskiej delegacji uzyskać dzięki utworzeniu koalicji państw, które są w podobnej sytuacji co nasz kraj.

Szef polskiej dyplomacji zwrócił uwagę, że teraz Komisja Europejska powinna przygotować taką propozycję rozwiązań dla ochrony klmatu, której Polska nie będzie musiała wetować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.