Facebook Google+ Twitter

Sikorski-Kaczyński. Kolejny konflikt dyplomatyczny?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-30 21:07

"Wprost" pisze na stronie internetowej, że pomiędzy prezydentem a szefem MSZ szykuje się kolejny dyplomatyczny konflikt. Według tygodnika, chodzi o powołanego za czasów Anny Fotygi ambasadora we Włoszech, któremu Radosław Sikorski zapowiedział powrót do kraju. Jak pisze "Wprost", "prezydent jest wściekły, że Sikorski zrobił to bez konsultacji z nim".

Tygodnik przypomina, że zgodnie z dyplomatycznym obyczajem, Jerzy Chmielewski powinien kierować placówką w Rzymie jeszcze co najmniej dwa lata. Z ustaleń "Wprost" wynika jednak, że Radosław Sikorski niespodziewanie zapowiedział mu zakończenie misji we Włoszech już pod koniec sierpnia. Informacja o tym miała dotrzeć do Pałacu Prezydenckiego po fakcie, nieoficjalnie i nie od ministra.

Jak mówi tygodnikowi osoba z otoczenia głowy państwa, "prezydent jest wściekły, że Sikorski z nim tego nie uzgadniał." Dodaje również, że prezydent i szef MSZ zawarli dżentelmeńską umowę, że będą się konsultować we wszystkich tego typu sprawach. Z kolei według MSZ, Radosław Sikorski chce wysłać Jerzego Chmielewskiego na bardziej eksponowaną placówkę. Nie wiadomo jednak gdzie.

"Wprost" komentuje, że konflikt wokół ambasady we Włoszech może znów popsuć lepsze ostatnio stosunki prezydenta i szefa MSZ. Efektem tej odwilży było podpisanie przez Lecha Kaczyńskiego kilkudziesięciu nominacji ambasadorskich w ostatnich tygodniach - przypomina tygodnik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.