Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9558 miejsce

"Siła przyzwyczajenia" w Teatrze Ateneum. Zaproszenie przyznane!

Bohaterowie „Siły przyzwyczajenia” to cyrkowcy: Żongler, Błazen, Pogromca i Akrobatka. Oraz Dyrektor, który całym tym cyrkiem rządzi. Cyrk jest niewielki, prowincjonalny, jego widownia też nie bywa za duża. Zresztą to już nie te czasy, gdy wizyta cyrku była wielką atrakcją i o sztuczkach na trampolinie albo o tresurze słoni opowiadano sobie potem długo w domach czy biurach... A więcej w spektaklu "Siła przyzwyczajenia" 5 kwietnia. Podwójne zaproszenie przyznajemy Weronice Trzeciak. Do odbioru w kasie teatru.

 / Fot. Bartek Warzecha, Teatr AteneumBohaterowie „Siły przyzwyczajenia” to cyrkowcy: Żongler, Błazen, Pogromca i Akrobatka. Oraz Dyrektor, który całym tym cyrkiem rządzi. Cyrk jest niewielki, prowincjonalny, jego widownia też nie bywa za duża. Zresztą to już nie te czasy, gdy wizyta cyrku była wielką atrakcją i o sztuczkach na trampolinie albo o tresurze słoni opowiadano sobie potem długo w domach czy biurach.

Z pozoru jak każdy inny, ten cyrk jest jednak dziwny, nietypowy. Otóż prawdziwą pasją dyrektora Caribaldiego jest codzienne ćwiczenie z artystami – po wykonaniu scenicznej pracy – słynnego kwintetu smyczkowego Franciszka Schuberta „Pstrąg”. Zawodowcy na arenie, amatorzy w muzyce, cyrkowcy starają się sprostać szaleńczym wymaganiom dyrektora wiolonczelisty, znęcającym się nad nimi jako artystami i jako ludźmi. W imię czego? Własnych niezrealizowanych ambicji? Miłości do Sztuki? Pasji doskonałości?

Caribaldi jest tyranem i jednocześnie miłośnikiem piękna; zapatrzony w swoje ideały nie dostrzega upokorzeń ludzi, których zmusza do niechcianych wysiłków. Nie widzi, że bywa w tym wszystkim groteskowo śmieszny.

Sztuka największego austriackiego dramaturga drugiej połowy XX wieku to komedia o cyrku, jakim staje się nasze życie, gdy zaczyna nim rządzić chora ambicja używająca najszlachetniejszych niekiedy argumentów.

W roli głównej zobaczycie Państwo Krzysztofa Gosztyłę, który nie tylko gra znakomicie jako aktor, ale i jako… wiolonczelista.

Występują:
Caribaldi, dyrektor cyrku – KRZYSZTOF GOSZTYŁA
Wnuczka – MAGDALENA KOLEŚNIK (PWST Kraków)
Żongler – DARIUSZ WNUK
Pogromca – PRZEMYSŁAW BLUSZCZ
Błazen – MATEUSZ BANASIUK

Czas trwania spektaklu: 2 godz. 10 min.

Dla autorów W24, którzy mają uzupełniony profil, nie zalegają z recenzją i zadeklarują napisanie takowej z tego spektaklu, mamy podwójne zaproszenie na 5 kwietnia.

Na zgłoszenia czekamy do 4 kwietnia, do godziny 12.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dziękuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze jaaa :) jak coś się znajdzie bedę wdzięczny :) recenzja obowiązkowo, pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie wybrałabym się na ten spektakl i napisała recenzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dawno już nie byłem w teatrze. Z miłą chęcią zobaczę przedstawienie i napiszę recenzję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.