Facebook Google+ Twitter

"Siła sztuki" ma pokazać, że Paryż to wciąż miasto sztuki współczesnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-26 13:43

"Siła sztuki" to nazwa wystawy sztuki współczesnej odbywającej się w Grand Palais i innych symbolicznych paryskich budowlach. W wystawie uczestniczy między innymi Wieża Eiffla.

Prace współczesnych artystów zgromadzono pod szklaną kopułą pałacu wystawowego Grand Palais, a także w Luwrze, w Muzeum Grévin oraz w kościele świętego Eustachego. Są to instalacje, rzeźby, obrazy i fotografie artystów francuskich lub pracujących we Francji.

Minister kultury Christine Albanel powiedziała, że celem wystawy jest przywrócenie Paryżowi pozycji jednego z najważniejszych centrów sztuki współczesnej.

Francuski artysta Bertrand Lavier zaproponował zorganizowanie happeningu polegającego na rozregulowaniu oświetlenia Wieży Eiffla.

Zazwyczaj budowla ta błyska tysiącami świateł o każdej pełnej godzinie. Bertrand Lavier uzyskał zezwolenie na zmodyfikowanie oprogramowania wieży i podczas trwania wystawy błyska ona w sposób zupełnie nieprzewidywalny i nieregularny. Artysta chciał, by „ten symbol punktualności" stał się czymś „radosnym, wolnym i nieoczekiwanym".
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.