Facebook Google+ Twitter

Siła tkwi w partnerstwie. Konferencja emerytowanych policjantów

Nawiązanie kontaktów z pokrewnymi organizacjami krajów sąsiednich i stworzenie jednolitej organizacji resortowej wspólnie ze związkiem zawodowym policjantów to tylko z niektórych postanowień konferencji emerytowanych policjantów zakończonej wczoraj w Koszęcinie.

Rodzinne / Fot. Adam PodgorskiW dniach 1-2 czerwca w Koszęcinie odbyła się konferencja Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych. Spotkali się reprezentanci zarządów wojewódzkich i okręgowych: dolnośląskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, piotrkowskiego, podkarpackiego, zielonogórskiego i śląskiego. Obecni byli przedstawiciele zarządu głównego.
- Dostrzegliśmy potrzebę porozmawiania o aktualnych sprawach stowarzyszenia i zastanowienia się nad najpilniejszymi zadaniami na przyszłość
wyjaśnił organizator konferencji Józef Krasucki, prezes zarządu wojewódzkiego SEiRP w Katowicach.
Ponieważ siła tkwi w partnerstwie, zaprosiliśmy do udziału w debacie kolegów z południowej części kraju. Ponadto chcieliśmy zainaugurować przygotowania do obchodów 20. rocznicy powstania SEiRP oraz zaznaczyć nasz udział w świętowaniu 90. jubileuszu policji.

Słuchanie prelekcji / Fot. Adam PodgorskiObrady poprzedziło zwiedzanie siedziby Zespołu Pieśni Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny, zespołu pałacowo-parkowego, izby tradycji i wystawy poświęconej Wojciechowi Korfantemu. Gości oprowadzał i wszechstronnie informował niezwykle gościny Michał Mazur, kierownik Śląskiego Centrum Edukacji Regionalnej. Spotkał się z nimi również dyrektor Adam Pastuch, informujący o niespodziance... tj. występie Śląska, co przyjęto się z niebywałym entuzjazmem.

W pierwszej części konferencji Piotr Stypa, przewodniczący kapituły odczytał uchwałę o nadaniu Honorowej Odznaki Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Katowicach. Za wspieranie stowarzyszenia lub aktywną działalność na jego rzecz zaszczytne wyróżnienia otrzymali: Grzegorz Schetyna, Adam Rapacki, Andrzej Matejuk, Arkadiusz Pawełczyk, Kazimierz Szwajcowski, Zygmunt Łukaszczyk, Dariusz Biel, Andrzej Kukuła, Jarosław Szymczyk, Ryszard Leśniewski, Zdzisław Czarnecki, Henryk Borowiński, Janusz Cyr, Henryk Szczotka, Andrzej Czopek, Wiktor Kowal i Aleksander Kozłowicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.