Facebook Google+ Twitter

Siła współdziałania - Kluby Mądrego Życia

Są takie miejsca, gdzie można nauczyć się, jak spełniać swoje marzenia. Są takie miejsca, gdzie można doświadczyć nowych nieznanych rzeczy i spotkać wyjątkowych ludzi. To niedalekie wyspy, nie trzeba wyruszać na daleką wyprawę. Co więcej, takie miejsce można stworzyć samemu. Są to Kluby Mądrego Życia, powstające i działające przy wsparciu Stowarzyszenia Akademia Mądrego Życia.

 / Fot. LogoZ Akademią zetknęłam się pierwszy raz trzy lata temu. Zajęło mi następne dwa lata, żeby zjawić się pierwszy raz na spotkaniu Łódzkiego Klubu, wtedy jeszcze Ludzi Sukcesu. I od razu połknęłam bakcyla. Pewnie to wszystko przyszło do mnie w odpowiednim momencie, bo nie łudźmy się, Kluby nie są dla wszystkich, są dla ludzi, który chcą wziąć odpowiedzialność za własny rozwój. Praca nie jest lekka, ale atmosfera panująca na spotkaniach klubowych, przemyślany program spotkań, wspieranie się i współdziałanie klubowiczów, sprawiają, że pewne zmiany w nas, zaczynają jakby dziać się same, a naszym zadaniem jest jedynie je dostrzec.

Stowarzyszenie Akademia Mądrego Życia zostało zarejestrowane pod koniec 2005 roku. Jest międzynarodową organizacją szerzącą wiedzę na temat mądrego życia w oparciu o metodę opracowaną przez Tadeusza Niwińskiego, autora książek „JA”, „TY”, „MY”, „Elementarz Życia”, „Kluby sukcesu TeTa w XXI wieku”. Akademia prowadzi liczne warsztaty, a przede wszystkim pod jej patronatem powstają wspomniane Kluby Mądrego Życia.

Głównym celem klubu jest rozwijanie osobowości oraz wyzwalanie inicjatywy i twórczości jednostki - potęgi, która drzemie w każdym z nas. Znacie, przypowieść, kiedy bogowie zastanawiali się, gdzie schować największą, najpotężniejszą siłę, którą obdarzyli człowieka. Bali się, że siła ta zostanie wykorzystana dla złych celów. W wysokich górach, zastanawiali się, znajdą ja, głęboko w morzu – znajdą. Wreszcie jeden z nich zaproponował: ukryjmy ją w ich umysłach tam jej nigdy nie znajdą. Czy tak nie jest, nie wiemy, nie chcemy wiedzieć, jaka moc tkwi w nas samych, bo co z nią zrobić?

Kluby to miejsca, gdzie wszyscy pomagamy odkryć drzemiącą w nas siłę, talenty i wziąć odpowiedzialność za ich zagospodarowanie. To praca, ale i wielka przygoda. Przez rok swojej aktywnej działalności w klubie i Stowarzyszeniu doświadczyłam rzeczy, których nigdy wcześniej nie próbowałam: prowadziłam aukcję, uczę się emisji głosu, zachowania na scenie, aby wziąć udział w przedstawieniu teatralnym, różne konkursy i akcje zmuszają mnie do kreatywności i poszukiwań talentów. A wszystko to w życzliwej atmosferze – na spotkaniach klubowych nie krytykujemy, a jedynie sugerujemy, co można zrobić lepiej.

Gorąco zapraszam więc na ogólnopolskie Forum Klubów Mądrego Życia, Łódź, 20-21 czerwca. Na Forum pokażemy jak wygląda spotkanie klubowe, jak założyć i prowadzić klub, co Akademia ma do zaoferowania. Wstęp na Forum jest wolny. Gościem honorowym będzie Tadeusz Niwiński. Szczegółowy program Forum na stronie: amz.org.pl

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: forum AMZ ŁDK


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.