Facebook Google+ Twitter

Silesia Walcząca i GDDKiA razem w Urzędzie Wojewódzkim

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-09-17 11:09

Z inicjatywy Wicewojewody Śląskiego Piotra Spyry w pierwszej połowie września odbyło się spotkanie dotyczące wariantu H drogi S1.

Zaproszeni, m.in Dariusz Dudek z Silesii Walczącej oraz Ewa Tomala-Borucka z GDDKiA, poruszali kwestie planowanej inwestycji od strony społecznej.

Dariusz Dudek już wcześniej spotkał się z Wicewojewodą Śląskim w celu omówienia zagrożeń, jakie dla PG SILESIA może nieść wariant A, drogi S1. Wicewojewoda Piotr Spyra złożył wówczas deklarację wsparcia działań Silesii Walczącej w poszukiwaniu optymalnego rozwiązania oraz w rozmowach z GDDKiA, czego efektem jest wrześniowe spotkanie z inwestorem.

- Ze strony PG SILESIA wyszła propozycja idei wariantu alternatywnego drogi S1. W naszej ocenie łączy ona interesy przedsiębiorstw górniczych, społeczne czy środowiskowe. Ale zdajemy sobie sprawę, że ostateczny wybór, jak ma przebiegać ta droga jest niezwykle trudny. Dlatego konieczne są dalsze merytoryczne rozmowy z udziałem wszystkich zainteresowanych. Cieszy nas, że GDDKiA jest otwarta na ten proces
– przekonuje Dariusz Dudek, przewodniczący Komitetu Społecznego Silesia Walcząca.

Na spotkaniu w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, ideę wariantu hybrydowego oprócz dyrektor Ewy Tomali-Boruckiej oraz Silesii Walczącej omawiali również przedstawiciele stowarzyszenia Meritum. Opracowanie idei wariantu hybrydowego zostało oficjalnie przesłane do zainteresowanych gmin, Wojewody Śląskiego czy dyrekcji KWK Brzeszcze. Wszystkie strony z entuzjazmem podchodzą do nowej koncepcji przebiegu drogi S1.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.