Facebook Google+ Twitter

Silne trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii

Wybrzeże Nowej Zelandii nawiedziły wstrząsy o sile 7.2 w otwartej skali Richtera, które wystąpiły na głębokości 16 kilometrów. Do trzęsienia doszło o 18:35 czasu polskiego.

http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/shakemap/global/shake/2010atbj/ / Fot. fot. screenEpicentrum trzęsienia znajdowało się 30 kilometrów od drugiego co do wielkości nowozelandzkiego miasta Christchurch, w którym mieszka około 370 tysięcy osób. Nie ma informacji o zagrożeniu tsunami. Poza tym nie ma żadnych informacji na temat ewentualnych zniszczeń czy ofiar.


"Cały terminal zaczął się trząść. Widziałem, że to trzęsienie ziemi. Niewiele można było zrobić w tej sytuacji" - relacjonuje świadek dla telewizji CNN. "Mieliśmy po prostu okropne trzęsienie ziemi. W całym mieście nie ma prądu. Wszystko w domu leży na podłodze" - opowiada Paula May, mieszkanka Christchurch.

Radio New Zealand podało, że policja zamknęła centrum miasta. Poza tym funkcjonariusze poinformowali o wielu zniszczeniach na drogach, zwłaszcza w kierunku zachodnim. Narodowe Centrum Kryzysowe ocenia skalę zagrożenia. Międzynarodowe Lotnisko w Christchurch zostało zamknięte. Władze informują mieszkańców przed wstrząsami wtórnymi na wyspie południowej. Pacyficzne centrum informacji o tsunami nie przewiduje wystąpienia zjawiska wysokiej fali w związku z silnymi wstrząsami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

lalalalal.
  • lalalalal.
  • 07.09.2010 07:17

ja tu mieszkam i sa zniszczenia ponad 100,000 domow jest rozwalonych do rozbiorki ida !!! tego nawet nie da sie opoowiedzeic to jest jakis koszmar !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa z Auckland ..
  • Ewa z Auckland ..
  • 06.09.2010 02:48

Straty sa olbrzymie , zniszczonych jest ponad 500 domow , czesc drog , mosty , tory kolejowe i mase samochodow . Po pierwszym trzesieni do tej pory bylo 50 powtorek , ostatnia o sile 5,1 w skali Richtera .
Cud sie stal , ze nie ma ofiar w ludziach . Miasto w przetlumaczeniu na polski nazywa sie Chrystusowy Kosciol i chyba sam Chrystus ich uratowal .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta.R
  • Marta.R
  • 04.09.2010 11:09

Mój brat tam mieszka ale na szczęście nic jemu i jego rodzinie nie stało sie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.