Facebook Google+ Twitter

Silne wiatry w zachodnipomorskim i kujawsko-pomorskim

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-06 22:23

W Zachodniopomorskiem wiatr wiejący z prędkością do 85 kilometrów na godzinę połamał wiele drzew. Straż pożarna interweniowała ponad 100 razy. Natomiast w woj. kujawsko-pomorskim straż pożarna musiała wyjechać 85 razy.

Najwięcej powalonych drzew jest w Szczecinie, powiecie szczecineckim i białogardzkim. Na szczęście nikomu nic się nie stało, nikt nie został ranny, uszkodzone są jednak np. samochody.

Nad samym morzem wiatr poprzewracał wyposażenie punktów gastronomicznych, ogrodzenia wokół ogródków piwnych i parasole.

Również w kujawsko-pomorskim silny wiatr zmusił straż pożarną z powiatów sępoleńskiego, świeckiego, tucholskiego, a najwięcej bydgoskiego, do wyjeżdżania na akcje aż 85 razy. W większości przypadków musieli usuwać połamane gałęzie, usuwać odłamane konary i powalone drzewa.

Po godzinie 16. nad północną częścią województwa kujawsko-pomorskiego przeszła gwałtowna wichura. Jeszcze około 18.30 strażacy byli wzywani do Samociążka nad Zalewem Koronowskim do usunięcia gałęzi, która spadła na linię energetyczną.

Najgroźniej było w Strzyżawie koło Bydgoszczy, gdzie przewrócone drzewo oparło się o dom, oraz w samej Bydgoszczy na ulicy Grunwaldzkiej, gdzie konar uszkodził zaparkowany na ulicy samochód.

Nikt nie odniósł obrażeń. W powiecie świeckim kilka miejscowości nie miało prądu.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.