Facebook Google+ Twitter

Silny rozbłysk na Słońcu. Obłok plazmy leci w stronę Ziemi

We wtorek na Słońcu doszło do silnego rozbłysku, w wyniku którego w stronę Ziemi skierowany został koronalny wyrzut masy. W czwartek i piątek być może zaobserwujemy na niebie zorze polarne. Obłok plazmy może mieć również negatywne skutki.

 / Fot. NASAW stronę Ziemi zmierza obłok plazmy, który powstał w wyniku wtorkowego rozbłysku na Słońcu. Źródłem tego koronalnego wyrzutu masy była masywna plama słoneczna.

Jakie mogą być skutki zderzenia naszej planety ze słonecznym obłokiem? Jak informuje TVN24.pl, w czwartek i piątek nad półkulą północną być może będziemy mogli obserwować spektakularne zorze polarne. Ale rozbłysk może mieć również swoje negatywne następstwa...

Koronalny wyrzut masy może uszkodzić m.in. statki kosmiczne i satelity. Ze względu na słoneczny rozbłysk przełożono misję zaopatrzeniową na Międzynarodową Stację Kosmiczną. W najbliższym czasie może również dojść do zaburzeń pola magnetycznego Ziemi, które nie powinny jednak mieć większego wpływu na nasze codzienne funkcjonowanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Interesujące zjawisko . ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.