Facebook Google+ Twitter

Silny wiatr i burze jeszcze tylko na północnym wschodzie kraju

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-05 20:07

Poprawia się sytuacja meteorologiczna nad Polską. Na północnym zachodzie kraju, gdzie w niektórych miejscach prędkość wiatru dochodziła do 110 kilometrów na godzinę, nie ma już zagrożenia.

Według najnowszych prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, silny wiatr i intensywne opady występują jeszcze na północnym wschodzie kraju. Zagrożony jest też rejon województwa mazowieckiego. Zdaniem synoptyków, gwałtowne porywy wiatru mogą powodować duże straty materialne i zagrożenie życia.

Sytuacja na zachodzie i południu stabilizuje się. Zdaniem synoptyków, w najbliższych dniach temperatura będzie się wahać od 20 stopni na północy do 29 na południu kraju. Trudna sytuacja była w województwie podlaskim, gdzie na skutek załamania pogody prądu było w prawie 30 tysięcy domów. Po kilkunastu godzinach energetykom udało się usunąć awarię.

Mnóstwo pracy mieli też podlascy strażacy. Usuwali oni powalone drzewa i konary. Interweniowali ponad sto razy. Dziś również cały dzień wieje bardzo silny wiatr, dlatego usuwanie awarii było bardzo skomplikowane. Straty liczą także mieszkańcy woj. lubelskiego.

Strażacy w regionie zanotowali ponad 30 uszkodzonych budynków, kilka zniszczonych samochodów oraz kilka podtopionych domów. Na Pomorzu wieje silny wiatr, który w porywach może dochodzić do 100 km/h. Na Bałtyku sztorm. W północnej części województwa pomorskiego przewidywane są jeszcze dziś intensywne opady deszczu i lokalne burze.
A.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.