Facebook Google+ Twitter

Silny wiatr spowodował śmiertelny wypadek

Dziś oraz jutro można spodziewać się silnego wiatru oraz obfitych opadów deszczu (lokalnie burz) na terenie całego kraju!

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP Jacek BednarczykChoć Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia, dla wszystkich województw prócz woj. warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, to jednak Wiadomości24.pl ostrzegają, że silny i porywisty wiatr będzie występować na terenie całej Polski.

Bardzo silny wiatr mocno daje się we znaki mieszkańcom naszego kraju. Im bliżej wieczora i nocy, tym będzie się on wzmagać. Średnia prędkość wiatru wynosić będzie 40-60 km/h. W porywach może osiągać prędkość 70-90 km/h. Na Pomorzu i w górach porywy będą jeszcze mocniejsze. Na tych terenach bowiem mogą osiągać prędkość 90-110 km/h! Silnemu wiatrowi mogą towarzyszyć równie gwałtowne opady deszczu, a lokalnie nawet burze.

Jak poinformował TVN24, we wsi Lalin, niedaleko Sanoka, zginął mężczyzna, przygnieciony powalonym przez wiatr kominem.

Należy spodziewać się dużych zniszczeń. Oto niektóre z możliwych skutków silnego wiatru: uszkodzenia lub zniszczenia zabudowań, wież, kominów, zrywanie i linii napowietrznych, wyrywanie drzew z korzeniami, utrudnienia komunikacyjne. Aby zmniejszyć szkody jakie może wyrządzić wiatr należy z balkonów i parapetów zdjąć lub zabezpieczyć wszystkie rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr. Zaleca się nie parkowanie samochodów pod drzewami i tablicami reklamowymi.

IMGW wydało również ostrzeżenie przeciwpowodziowe dla terenów nadmorskich, gdzie spodziewany jest wzrost poziomu wód do strefy stanów ostrzegawczych. Tereny te zagrożone są tzw. cofką (cofanie się wody w rzekach w górę koryta) w ujściowych odcinkach rzek, a w konsekwencji podtopieniami obszarów zurbanizowanych. Istnieje ryzyko zalania obszarów przylegających bezpośrednio do morza.

Taki stan rzeczy gwarantuje nam niż o imieniu Kirsten, który przesuwa się w kierunku morza Bałtyckiego, by jutro znaleźć się w jego centrum. Poniżej dwie mapy barometryczne pokazujące omawiany niż.
Niż Kirsten z godziny 6. rano
Położenie niżu Kirsten 13 marca

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.03.2008 20:53

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=9751895&rfbawp=1205351389.7 1 Wiater jednak daje się we znaki.To co tam komentuja to chyba "jakieś" mało myslace osoby... no coment

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.03.2008 19:57

W Sieradzkiem to wieje bardzo:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kurza mać, będzie wiać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.03.2008 19:42

Dokładnie Kolego nie neguje tego widzisz juz ofiara tych anomali pogodowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu nikt paniki nie rozsiewa :) Tu tylko się ostrzega, a co ludzie z ostrzeżeniami zrobią to ich sprawa...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.03.2008 18:46

Nie ma co tu odrazu panike rozśiewać...chociaż tych zmain pogody nie ma co lekcewarzyć.U nas w OSP odrazu jak mocniej zawieje to kazdy w stanie gotowości jest ale naszczescie żadnych zgloszeń nie ma.Oby tak i teraz było.Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Emma zatęskniła za nami :p

Komentarz został ukrytyrozwiń

chyba też i moja aktywność wzrośnie bo jakoś ostatnio jak wiało tak, że gdzie bym nie poszedł to napotykałem na straż pożarną...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to służby ratunkowe znowu będą miały urwanie głowy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wieje, wieje. Wlasnie zwrocilam uwage ze cos wieje - nie jakos bardzo, podobnie jak Emma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.