Facebook Google+ Twitter

Silny wstrząs w kopalni Polkowice

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-29 08:16

W wyniku silnego wstrząsu w kopalni Polkowice - Sieroszowice na Dolnym Śląsku zostało poszkodowanych 13 osób. Trzy trafiły do szpitala.

Podczas porannych wstrząsów tektonicznych kopalni Polkowice-Sieroszowice na Dolnym Śląsku lekko rannych zostało 13 pracowników. Trzech górników trafiło do szpitala, ale lekarze zapewniają, że pozostają jedynie na obserwacji.

Przed godziną 4 nad ranem sejsmografy w przykopalnianej stacji sejsmicznej pokazały tzw. siódemkę - w 10 stopniowej skali górniczej. Najprawdopodobniej był to niekontrolowany ruch górotworu - zjawisko, którego nie da się przewidzieć. Na szczęście górnicy zareagowali, gdy usłyszeli trzeszczenie ścian. Jeden z pracowników kopalni mówi, że natychmiast wycofali się oni do tzw. bezpiecznego sektora. Kilka sekund później w pustym wyrobisku posypały się skały.

Przemysław Ziółek, rzecznik holdingu KGHM Polska Miedż, do którego należy kopalnia Polkowice-Sieroszowice, zapewnia, że rany, jakie odnieśli górnicy to głównie niegroźne otarcia.

Praca na oddziale została wstrzymana - wyrobisko musi zbadać specjalna komisja powypadkowa.
Edyta Tomaszewska z Wyższego Urzędu Górniczego poinformowała, że do zdarzenia doszło na głębokości tysiąca metrów. Na miejsce jadą inspektorzy Okręgowego Urzędu Górniczego we Wrocławiu, którzy zbadają skalę zniszczeń. Jej zdaniem, nie jest wykluczone, że dojdzie do zmiany kwalifikacji wstrząsu na tąpnięcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.