Facebook Google+ Twitter

Silver Moon przestał być groźny

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2010-06-01 17:32

Przy nabrzeżu Centrum Żeglarskiego nad jeziorem Dąbskim od kilku lat cumował wycieczkowiec Silver Moon. Mroźna zima i skuwający taflę jeziora lód dopełniły zniszczenia. Statek zaczął nabierać wody, a wypływająca z niego ropa groziła skażeniem.

1 z 14 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Rozlewisko ropy wokół wraku stanowiło zagrożenie ekologiczne. Fot. I Malinowska
Rozlewisko ropy wokół wraku stanowiło zagrożenie ekologiczne. Fot. I Malinowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

uglyqtxel
 • uglyqtxel
 • 13.07.2011 11:37

pcguIG <a href="http://bmfdheejdrgb.com/">bmfdheejdrgb</a>, [url=http://gmcfrcezxtvz.com/]gmcfrcezxtvz[/url], [link=http://mrjuuojiknwf.com/]mrjuuojiknwf[/link], http://tmhexhbxiyfd.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 01.06.2010 20:58

Tadeusz, zajął i wytropił, bądź co bądź, pozytywną informację, w końcu już nie będzie wypływała ropa z wraku i woda to nie śmietnik. Duży plus za zwrócenie uwagi na pozytywne działanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiesz Jneczko o co mi chodzi? O to, że się gubimy podążając wyłącznie za mamoną. Nie szanujemy siebie wzajem i nie szanujemy środowiska w którym egzystujemy. Całe szczęście, że ktoś się tym zajął.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 01.06.2010 20:29

Tadeuszu, właściciel dopóki żył bardzo dbał o ten statek Na górnym pokładzie jeszcze cześć foteli była owinięta w folię . Zal ,ze rodzina nie przejęła statku kiedy jeszcze był w dobrym stanie . Znasz Wały Chrobrego , do dzis pływają po Odrze dwie bliźniacze jednostki Queen i Penne Queen. Silver Moon był trzeci z tej serii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 01.06.2010 20:23

To się faktycznie sprawa pogmatwała i nie dziwię się, że procedury trwały tak długo. Oglądając zdjęcia współczuję tym płetwonurkom, nurkować w takiej brei, to żadna przyjemność brrrr.. Ciekawe, czy po wyjściu z tej brudnej wody dostali jakieś (%) do dezynfekcji, oczywiście nie tylko skafandrów i osprzętu...... :) Nie powiem, ciekawa fotorelacja :) Piąteczkę przybiłem:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja myślałem, że tylko stare samochody zagracają parkingi. Tymczasem ze statkami wodnymi też jest podobnie. Ludzie według mnie są podli. Uzasadnienie: Jak służył, był malowany, czyszczony, sprzątany. Jak się zestarzał i obumarł, to nie ma komu urządzić mu godnego pogrzebu. Co się dzieje? I to w wodniactwie! Kompletna degeneracja!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 01.06.2010 20:17

Pani Stefanio :) Ja tez tak myślę . Ten Srebrny księżyc duszę miał na pewno :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 01.06.2010 20:14

Żeby wyciągnąć łajbę z wody potrzebny jest oddział nurków ,speców od ciecia złomu i dźwig który wjedzie na rozmokłe nabrzeże i sam nie utonie:) Alarm o plamie ropy podnieśli żeglarze zgłaszając fakt do Urzędu Miasta Szczecina i Urzędu Ochrony Środowiska. Dotarcie jednak do właściciela było niezmiernie trudne. Łajba była zarejestrowana w Nassau w właścicielem Niemiec który zmarł 4 lata temu, jego spadkobiercy nie przyjęli "spadku" I dopiero po szeregu procedur które trzeba było zachować, łajbę przejęło miasto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przy nabrzeżu Centrum Żeglarskiego ... czyli pod latarnią najciemniej?
"Szkoda łajby, pewno miała swoją duszę" - też tak myślę.
*5

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 01.06.2010 20:04

Inko, tu nie do śpiewu a do płaczu należało by się składać. Zamiast wytargać łajbę na brzeg i zezłomować, to pozostawiono ją na pastwę losu i na dodatek skażono środowisko. Któż to zlitował się nad tym wrakiem i jaki mu szykują los?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.