Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12766 miejsce

Silvia, Liliana i Florindo z Angoli z dyplomami AHE

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-07-15 16:15

Silvia, Liliana i Florindo przyjechali do Polski 4 lata temu. Przez pierwszy rok uczyli się języka polskiego, potem rozpoczęli studia na kierunku administracja w AHE w Łodzi.

Po obronie! (stoją od lewej: Silvia, Liliana, ich przyjaciółka Natacha i Florindo) / Fot. Kamil FibakDziś po trzech latach nauki opuszczają mury uczelni z tytułami licencjata.

W tym roku do grona absolwentów AHE dołączy w sumie 10 tysięcy studentów, którzy w tym roku ukończą studia. Będzie to już drugi rocznik, który otrzyma dyplom Akademii, bo takim statusem uczelnia szczyci się od kwietnia 2009 r.

Z Silvią, Lilianą i Florindo rozmawiał Kamil Fibak:

Jak wspominacie lata spędzone na Akademii?

Nie będziemy ukrywać, i chyba nie powiemy nic nowego, że w Polsce osoba o innym kolorze skóry wciąż wzbudza ciekawość. Dobrze się stało, że już od pierwszego roku wciągnęło nas życie studenckie i wraz z naszymi polskimi przyjaciółmi-studentami stworzyliśmy zgraną paczkę. Bawiliśmy się razem na imprezach, dużo rozmawialiśmy (nie tylko o studiach) i razem przygotowywaliśmy się do egzaminów.

A jak przebiegało pisanie pracy, przygotowanie do egzaminu licencjackiego i sama obrona?

Pracę zaczęliśmy pisać już na początku ostatniego, czyli trzeciego roku. Wszyscy pisaliśmy nasze pracę ze specjalności „Doradztwo podatkowe”. Choć wszyscy mówimy dobrze po polsku, pracę pisaliśmy najpierw w języku portugalskim, a potem wraz z pomocą naszych przyjaciół tłumaczyliśmy na język polski. Jeśli chodzi o przygotowania, to braliśmy czynny udział w seminariach wraz z naszymi promotorami, i każde z nas indywidualnie uczyło się w domach. Nie było to łatwe, ale całe szczęście nasza praca nie poszła na marne (śmiech).

Jesteście już absolwentami naszej uczelni z tytułami licencjata. Co teraz?

Przygotowania i sama obrona, mimo "happy endu" trochę nas wyczerpała, dlatego też dziś odpoczywamy (śmiech). Damy sobie teraz kilka dni na odpoczynek, ale tak szybko jak się da składamy dokumenty na dwuletnie uzupełniające studia magisterskie.

Po uzyskaniu tytułu zamierzacie zostać w Polsce?

Na razie wszyscy zostajemy w Polsce na kolejne dwa lata, ale każde z nas ma swoje prywatne plany. Nie będziemy ukrywać, że wszystkie z nich związane są z naszym ojczystym krajem, czyli Angolą. Już z tytułem magistra chcemy wrócić do Angoli i rozpocząć życie zawodowe. Marzy nam się praca w Kancelariach Prawnych, Ministerstwach Finansów…

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sorry, ale nie widzę nic niezwykłego w tym, że obcokrajowcy skończyli studia w Polsce (wiele jest takich przykładów). Sam wywiad troszkę banalny, można było go zdecydowanie "pociągnąć" (zaledwie cztery pytania...) i pójść w kierunku jakichś ciekawostek - mnie na przykład bardziej interesowałoby co sądzą o Polsce, Polakach, jakie są różnice w mentalności obu narodów, czy trudno im się było przystosować do realiów u nas panujących, co im się w Polsce podoba a co nie itd. niż sam fakt, że zdobyli tytuł licencjata i chcą kontynuować naukę. To tyle konstruktywnej krytyki na początek ;)

BTW Redakcjo, czy już można publikować materiały w w24 bez zdjęcia w profilu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.