Facebook Google+ Twitter

Silvio Berlusconi unika sprawiedliwości

Dziesiątki tysięcy Włochów wyszło w sobotę na ulice Rzymu protestować przeciwko swojemu premierowi, który uchyla się od sprawiedliwości. Organizatorem manifestacji było stowarzyszenie Fioletowy Lud, które powstało w internecie.

Protestujący oskarżają premiera o podważanie prawa. Ten odpiera ataki, twierdząc, że jest ofiarą politycznych prześladowań przez sądownictwo.

"Jesteśmy w rękach Talibów" - tak wyraził się o prokuratorach. Włoski Narodowy Związek Sądowniczy potępił wypowiedź Berlusconiego, jako ''niemożliwą do zaakceptowania eskalację oszczerstw i agresji''.

Manifestujący nieśli tabliczki z hasłem: ''Wystarczy, prawo jest takie samo dla wszystkich''.
"Jesteśmy wygłodniali sprawiedliwości" - powiedział Andrea Bonelii, szef włoskiej partii Zielonych. "Dzisiaj prawdziwym Talibem jest Berlusconi, który chcę związać ręce sędziom" – dodał.

W piątek premier powiedział swoim zwolennikom, że cała akcja protestacyjna była ''przewrotnym celem'' obalenia jego rządu.

Przeciwko Berlusconiemu toczą się obecnie dwa procesy sądowe w sprawach o korupcję.
Premier jest oskarżony o nakłanianie do składania fałszywych zeznań prawnika Davida Millsa w swoich poprzednich procesach oraz za rzekome oszustwa podatkowe, których dopuścił się zanim został politykiem.

Włoski parlament rozważa dwa projekty ustaw, które mogłyby wstrzymać postępowanie przeciwko kontrowersyjnemu premierowi.


Źródło: BBC NEWS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.