Facebook Google+ Twitter

SIM w Poznaniu znowu się rozrasta

System Informacji Miejskiej ma służyć poprawieniu komfortu poruszania się po mieście mieszkańcom Poznania. Jednym ze sposobów polepszenia orientacji w Poznaniu ma być nowe, ujednolicone oznakowanie przystanków MPK.

Projekt SIM w Poznaniu powstał w listopadzie 2004 w Wydziale Systemu Informacji Miejskiej Zarządu Dróg Miejskich. Jak podaje na swojej stronie ZDM, system ma spełniać 6 podstawowych funkcji:

1) identyfikacja adresu (informacje: numerowa, ulicowa, identyfikująca przystanki MPK, o mostach i wiaduktach),
2) informacja turystyczna: opis zabytków oraz informacja o patronach lub nazwach ulic, placów i mostów,
3) informacja lokalizująca w przestrzeni miasta: „koła ratunkowe” (dwustronne panele z informacjami o atrakcjach turystycznych i informacją MPK) oraz informacja osiedlowa,
4) informacja kierująca dla pieszych oraz kierowców,
5) informacja komercyjna,
6) informacja o wydarzeniach jednorazowych.

Już niedługo na takich przystankach oprócz numerów linii tramwajowych i autobusowych pojawi sie także nazwa ulicy i dzielnicy. / Fot. Barbara ChocianowiczDotychczas w ramach projektu wprowadzono częściowe ujednolicenie nazw i numeracji ulic, postanowiono słupy
z informacją kierującą pieszych do zabytków i obiektów użyteczności publicznej, tabliczki przybliżające historię miasta, trójjęzyczne opisy wybranych miejsc i obiektów zabytkowych. W styczniu tego roku zakończono ustawianie tablic z mapami części miasta, podświetlanych paneli z tzw. informacją osiedlową oraz kół ratunkowych, czyli tablic z planem miasta z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi oraz obiektami użyteczności publicznej wraz ze schematem sieci komunikacji miejskiej.

MPK właśnie rozpoczęło nowe, zgodne z założeniami SIM, znakowanie przystanków, na których stoją wiaty (220 przystanków tramwajowych i 475 przystanków autobusowych). Mają one posiadać tabliczki z nazwą przystanku, numerami linii tramwajowych i autobusowych oraz nazwą dzielnicy. Obecnie 16 przystanków ma już takie oznaczenia (np. Most Dworcowy), kolejne mają je otrzymać do wiosny. Wtedy ma się też rozpocząć kolejny etap realizacji tego projektu na przystankach, które nie posiadają daszków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W poznaniu widać systematyczne wprowadzanie całego SIMu i póki co wszystko wygląda dobrze. Mam oczywiście nadzieję, że z czasem nie będzie jak w Łodzi.

Jeśli chodzi o zmiany tras pojazdów MPK to są one dobrze oznaczane, przynajmniej tam gdzie widziałam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby oznakowanie przystanków nie skończyło się i nie wyglądało jak w Łodzi... Najpierw informacje o ulicy przy, której jest przystanek oraz poszczególne numery linii, pojawiała sie po obu stronach znaku przystankowego... Potem w ramach oszczędności już tylko po jednej.

Poza tym jak jakaś linia z powodu zmiany trasy kursuje inna ulicą nikt tego w Łodzi nie oznacz a(np. tak jak w Warszawie - przekreśleniem linii). Mam nadzieję, że w Poznaniu się to tak nie skończy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.